Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Zmierzch

 (2 produktów)
?

Słońce w mroku. Zmierzch. Tom 6

(okładka miękka)

Zmierzch

31,89 
Wysyłka dzisiaj

Słońce w mroku. Zmierzch. Tom 6

(okładka twarda)

Zmierzch

35,09 
Wysyłka dzisiaj

Zmierzch

Bestsellerowa seria Zmierzch już od ponad 15 lat podbija serca czytelników na całym świecie. To unikalne połączenie fantasy z romansem i literaturą młodzieżową. Książki opowiadają o pewnej nastolatce, która w swoim życiu ma dużo większe problemy niż dojrzewanie – zakochuje się w wampirze. Tak właśnie rozpoczyna się przygoda jej życia.

Popularność tej książki to przede wszystkim połączenie zwykłego życia, do jakiego przywykli nastolatkowie ze światem nadprzyrodzonym. Młody czytelnik po kolei przeżywa razem z Bellą typowe dla osób w ich wieku rozterki, wewnętrzne konflikty i miłości. Nagle w ten zupełnie normalny świat zostaje wplątany przystojny wampir i cała życie staje na głowie.

Wampiry przedstawione w książkach różnią się od stereotypowych wyobrażeń o tych krwiopijnych bestiach. Zamiast mroku, peleryn i agresji, wampiry te przypominają ludzi – z tą różnicą, że są nieśmiertelni i posiadają nadprzyrodzone moce.

W serii Zmierzch ukazały się takie tytuły:

  • „Zmierzch” od tej książki wszystko się zaczęło. Siedemnastoletnia Izabella Swan przeprowadza się ze słonecznego Phoenix do deszczowego Forks. To nie jedyna zmiana w jej życiu. Przed nią nowa szkoła, nowi znajomi i nowe uczucie. Uczucie do tajemniczego Edwarda.

  • „Księżyc w nowiu” – targana wewnętrznymi rozterkami Bella przeżywa kryzys w związku. Na horyzoncie pojawia się Jacob, jej przyjaciel z dzieciństwa. W jego towarzystwie dziewczyna odzyskuje humor i chęć do życia. Niestety Jacob nie do końca jest tym, za kogo uważa go Bella.

  • „Zaćmienie” – kolejna część przygód Belli, Edwarda i Jacoba, pełna zaskakujących zwrotów akcji. Tym razem najwięksi wrogowie muszą połączyć siły i stanąć ramię w ramię, w walce z dużo potężniejszym przeciwnikiem.

  • „Przed świtem” – Bella musi podjąć ostateczną decyzję, którą drogą pójdzie. Wie, że jej wybór wiąże się z nieodwracalnymi konsekwencjami. Czy tym razem podąży za głosem serca, czy rozumu?

  • „Życia i śmierć” to książka wydana z okazji 10 rocznicy ukazania się sagi. Tym razem do deszczowego Forks przyjeżdża Beau i spotyka piękną i tajemniczą Edythe. Autorka zmieniła płeć i imiona wszystkich bohaterów i stworzyła alternatywne zakończenie.

  • „Drugie życie Bree Tanner” to książka opisująca losy tytułowej bohaterki znanej z trzeciego tomu sagi. To bardziej mroczna propozycja skupia się na pierwszych krokach w wampirzym świecie.

  • „Słońce w mroku” to najnowsza książka pozwalająca powrócić do kultowej historii miłosnej pomiędzy wampirem a człowiekiem. Tym razem została ona opowiedziana z perspektywy Edwarda. Prawdziwa gratka dla fanów serii. Zostaje tutaj rozwiniętych wiele wątków z pierwszej części.

Saga Zmierzch to także opowieść o odkrywaniu samej siebie. Przez wszystkie części Bella zastanawia się jakie konsekwencje poniesie w związku z jej wcześniejszymi wyborami. Z niedojrzałej i momentami przestraszonej nastolatki zmienia się w pewną siebie matkę i partnerkę.

Autorka sagi Stephenie Meyer doskonale zrozumiała potrzeby młodzieży i stworzyła świat, w którym każdy z czytelników może utożsamić się z bohaterami. To przygody, których na co dzień nie doświadczymy, jednak czasami warto uciec w świat wyobraźni i przeżyć coś niesamowitego i nierealnego. Książki o wampirach w nieco innej odsłonie stały się fenomenem na skalę światową, a cała seria Zmierzch przez 47 tygodni znajdowała się na pierwszym miejscu toplisty „New York Timesa”. Saga została sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy w Polsce i 160 milionach na całym świecie.

Ładowanie...