Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ziemiomorze

 (8 produktów)

Ziemiomorze

(okładka twarda)

5/5
48,40 69,90 zł −31%
Wysyłka 2 dni robocze

Czarnoksiężnik z Archipelagu

(okładka miękka)

5/5
21,29 29,90 zł −29%
Wysyłka 2 dni robocze

Najdalszy brzeg. Ziemiomorze. Tom 3. Książka audio

19,58 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Ziemiomorze T.5 Inny wiatr Książka audio CD MP3

5/5
19,58 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Tehanu. Ziemiomorze T.4. Książka audio CD MP3

5/5
19,58 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Ziemiomorze Tom 2 Grobowce Atuanu

19,58 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Ziemiomorze T.6 Opowieści z Ziemiomorza Audiobook

5/5
19,58 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Ziemiomorze

W świecie, stworzonym przez Ursulę K. LeGuin, poznajemy Ziemiomorze - skupisko wysp różnej wielkości, leżących na Morzu Otwartym. Jego centrum stanowi Archipelag, którego wyspy są bardzo gęsto rozmieszczone. Wokół niego rozciągają się Rubieże, na zachodzie znajduje się kraina smoków, na wschodzie Sucha Kraina, gdzie uwięzione są duchy zmarłych.

Do Ziemiomorza zaprasza swoich czytelników Ursula K. Le Guin, amerykańska pisarka, autorka książek SF i fantasy, wielokrotnie nagradzana nagrodami Hugo i Nebula. W twórczości pisarki widać duże zainteresowanie antropologią kulturową, utopią społeczną i ideami anarchistycznymi.

Seria "Ziemiomorze" zaliczana jest do klasyki literatury nie tylko fantastycznej, ale i ogólnie literatury pięknej. Porusza wiele tematów o ponadczasowym znaczeniu, takich jak ostrzeżenie przed nazbyt wielką pewnością siebie, konieczność i możliwość zmiany, która jest przynależna naturze człowieka, akceptowanie siebie, gdy chcemy się zmienić.

Świat przedstawiony w serii "Ziemiomorze" jest kompleksowy, wykreowany przez autorkę w najdrobniejszych szczegółach. Przesycony jest zarówno magią, jak i zwykłymi ludzkimi problemami, co sprawia, że bohaterowie szybko stają się bliscy czytelnikowi.

Głównym bohaterem serii jest Ged (Krogulec), któremu towarzyszymy przez kolejne części cyklu, w czasie jego dorastania, stawania się wielkim i sławnym magiem, aż do starości, która nieuchronnie następuje nawet w magicznym świecie.

Wydawnictwo Prószyński wydało w nowej szacie graficznej sześć powieści z cyklu Ziemiomorze zebranych w jednym tomie. Każdy z tomów został również wydany jako audiobook, czytany przez Andrzeja Ferencego. W tej samej szacie graficznej zostały wydane również pozostałe opowieści cyklu ziemiomorskiego świata.

W serii "Ziemiomorze" ukazały się m.in.:

- "Czarnoksiężnik z Archipelagu" - Początek opowieści o Gedzie - chłopcu, w którym odkryto zdolności magiczne. Jako młody chłopak wyrusza na naukę u mistrza Ogiona, ale szybko musi zmierzyć się z prawdziwym niebezpieczeństwem, jakim jest potężny Cień.

- "Grobowce Atuanu" - Na wyspie Atuan wciąż rządzą Bezimienni, bogowie sprzed początków świata Ziemiomorza, których moc koncentruje się w grobowcach i podziemnym labiryncie. W poszukiwaniu pierścienia równowagi przybywa na wyspę największy z magów Ziemiomorza, zwany Krogulcem. Czeka go walka z wrogą i potężną mocą o przeżycie i o duszę dziewczynki, która służy Bezimiennym.

- "Najdalszy brzeg" - Do szkoły czarnoksiężników na wyspie Roke przybywa Arren, syn księcia Enladów. Przynosi złe wieści - na krańcach Archipelagu zanika magia. Czary nie działają, magowie tracą moc, a ludzie zapominają słów pieśni. Zaniepokojony Arcymag Krogulec postanawia udać się w podróż, aby odkryć źródło siły wyniszczającej magię.

- "Tehanu" - Wszystko się zmieniło. Mężczyźni zachowują się jak obcy, choć są wśród swoich. Kobiety przyłączają się do gangów złodziejskich. Starożytną, prawdziwą magię zastępuje zło. Arcymag Ged stracił całą swoją moc. Kto więc uratuje Ziemiomorze, kto przywróci porządek?

Ładowanie...