Xi
 • Z fizyką w przyszłość

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Z fizyką w przyszłość

    (4 produktów)

   Z fizyką w przyszłość

   Przygotowanie do matury z fizyki to nie lada wyzwanie. Skala trudności jest w przypadku tego przedmiotu naprawdę niezwykle wysoka, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym. Skutecznym przygotowaniom do tego wyzwania służyć będzie seria „Z fizyką w przyszłość” opracowana przez specjalistów z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

   Seria „Z fizyką w przyszłość” oparta na rozszerzonym programie nauczania składa się z dwóch części. Stanowi kompendium wiedzy z fizyki ze wszystkich etapów edukacji. Zawarto w niej pełny zakres materiału obowiązującego na rozszerzonej maturze z fizyki do 2022 roku. Poza szczegółowo omówionymi zagadnieniami teoretycznymi, uczniowie mogą sprawdzać swoje umiejętności w rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań. Mają bowiem do dyspozycji dużą liczbę przykładów o różnej skali trudności. Część z nich posiada szczegółowo rozpisane rozwiązania, tak by można było prześledzić prawidłowy ich przebieg z uwzględnieniem zastosowania konkretnych wzorów i zasad. Odpowiedzi do zadań znajdują się na końcu podręcznika. Tam także uczniowie znajdą tabele z zebranymi w jednym miejscu stałymi fizycznymi. Dla szybkich powtórek najważniejsze wzory i definicje zostały wyróżnione w specjalnych ramkach. Uzupełnieniem każdej z części jest specjalny aneks, w którym znalazły się opisy doświadczeń obowiązujących dla rozszerzonej podstawy programowej z fizyki.

   W części pierwszej podręcznika znalazły się następujące działy: Opis ruchu postępowego, Siła jako przyczyna zmian ruchu, Praca, moc, energia mechaniczna, Zjawiska hydrostatyczne, Pole grawitacyjne, Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej oraz dwa aneksy –Niepewności pomiarowe i Doświadczenia. Część druga zawiera natomiast: Drgania i fale mechaniczne, Zjawiska termodynamiczne, Pole elektrostatyczne, Prąd stały, Pole magnetyczne. Elektromagnetyzm, Optyka, Dualna natura promieniowania i materii, Modele przewodnictwa elektrycznego, oraz wspomniany wcześniej aneks z doświadczeniami.

   Ładowanie...