Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Władca Pierścieni

 (2 produktów)

Bractwo Pierścienia. Władca Pierścieni. Tom 1

(okładka miękka)

18,89 24,90 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Dwie wieże. Władca Pierścieni. Tom 2. Wersja ilustrowana

(okładka twarda)

5/5
39,18 49,90 zł −21%
Wysyłka 2 dni robocze

Władca Pierścieni

"Władca Pierścieni" to trzytomowa powieść Johna Ronalda Reuela Tolkiena, rozgrywająca się w wymyślonym przez autora świecie Środziemia.

Powieść powstała na skutek nacisków wydawców, zachwyconych sukcesem książki Hobbit. Tolkien pisał ją przez około 12 lat, pierwotnie ukazywała się w Wielkiej Brytanii w latach 1954-1955. Książkę przetłumaczono na dziesiątki języków i ukazała się na całym świecie - stanowiła i nadal stanowi fenomen wydawniczy, a jej sukces spowodował rozwój powieści fantasy.

 Akcja "Władcy Pierścieni" rozgrywa się w wymyślonym przez Tolkiena Śródziemiu. Świat ten jest literacką wizją historycznego okresu Europy sprzed sześciu-siedmiu tysięcy lat. Fabuła książek (ponieważ oprócz "Władcy Pierścieni", w Śródziemiu umieszczona jest akcja wielu innych książek autora) toczy się w zachodniej części kontynentu Arda.

"Władca Pierścieni" rozgrywa się w czasie Trzeciej Ery, kiedy świat zamieszkują ludzie, elfy, krasnoludy, hobbity, enty. Są tam też orkowie i trolle, stworzone jako drwina z elfów i entów, przez mrocznego Morgotha. W świecie tym pojawiają się też fantastyczne zwierzęta - wielkie orły, smoki, wargowie. Trzecia Era to czas, który nastąpił, kiedy Sauron został pokonany przez Ostatni Sojusz elfów i ludzi po zatopieniu Numenoru. Skończyła się ponownym pokonaniem mrocznego władcy w czasie Wojny o Pierścień.

Do Wojny o Pierścień doszło na skutek działań, które opisane są w trzech częściach "Władcy Pierścieni". Do Shire, krainy hobbitów, przybywa czarodziej Gandalf. Odkrywa, że pierścień Bilbo Bagginsa to Jedyny Pierścień, którego pożąda władca ciemności, Sauron. Frodo, siostrzeniec Bilba i jego przyjaciele, podejmują się ciężkiej i niebezpiecznej podróży, by wrzucić pierścień do wnętrza wulkanu, do góry Orodruiny, której czeluście mają moc spalenia go, by nie dostał się w niepowołane ręce. Do Froda i jego wiernego przyjaciela, Sama, dołączają też inni hobbici oraz Aragorn, ludzki wojownik, Gimli - waleczny krasnolud i Legolas, elfi łowca. Losy świata zależą od tej drużyny.  

"Władca Pierścieni", wydane zostało ponownie na rynku polskim przez Wydawnictwo Zysk i S-ka w latach 2015-2017. Wydawnictwo opublikowało dwie wersje graficzne - czarną, kieszonkową w miękkiej oprawie oraz bogato ilustrowaną wersję w twardych oprawach. Książkę przetłumaczył Jerzy Łoziński, w skład trylogii wchodzą:

- Bractwo Pierścienia - Frodo zostaje obarczony niebezpiecznym zadaniem - ma podjąć się wyprawy do Szczelin Zagłady, by zniszczyć tam Pierścień. Wyrusza na wyprawę razem z przyjaciółmi i nowopoznanymi towaryszami - czy udaremnią plany Władcy Ciemności?

- Dwie wieże - po śmierci Boromira i pojmaniu Merry'ego i Pippina, drużyna wyrusza w dalszą wędrówkę ku przeznaczeniu. Nikt jednak nie wie, co dzieje się z Frodem i Samem, którzy - tropieni przez Nazgule - podążają za Gollumem do Minas Morgul.

- Powrót Króla - naprzeciw armiom Saurona stanąć muszą połączone siły ludzi, elfów, krasnoludów i entów. W tym samym czasie Frodo i Sam wędrują w głąb Mordoru, by zniszczyć Pierścień i przywrócić nadzieję.

Ładowanie...