Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

William Warwick

 (3 produktów)

Nic bez ryzyka. William Warwick. Tom 1

25,59 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Ukryte na widoku. William Warwick. Tom 2. Audiobook

5/5
27,69 37,91 zł −27%
Wysyłka 2 dni robocze

Ukryte na widoku. William Warwick. Tom 2

(okładka miękka)

25,59 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

William Warwick

Ekscytująca nowa seria Jeffreya Archera, autora bestsellerowych serii Kane i Abel czy Kroniki rodziny Cliftonów. Autor wraca z nową serią, w głównym bohaterze której czytelnicy Kroniki rodziny Clifftonów na pewno rozpoznają jedną z postaci tego cyklu.

Cykl William Warwick opowiada o życiu tytułowego Williama Warwicka. Pokazuje on wzloty i upadki kariery detektywa, który walczy z potężnymi wrogami i aspiruje do zostania komisarzem Metropolitan Police Force.

William jest synem wybitnego sędziego, Sir Juliana Warwicka. Postanawia nie podążać zawodowo śladem ojca, wybierając karierę policyjnego detektywa – zawsze chciał być policjantem.

Pierwsza książka z serii, "Nic bez ryzyka", przedstawia Williama, który kończy studia i, wbrew woli ojca, decyduje się wstąpić do policji. Swoją służbę zaczyna w terenie, pod czujnym okiem konstabla Freda Yatesa, a potem trafia do Scotland Yardu. Jako raczkujący detektyw bierze udział w swoim pierwszym poważnym śledztwie - kradzieży z muzeum Fitzmolean bezcennego płótna Rembrandta. W muzeum poznaje też piękną Beth Rainsford, asystentką w galerii. Beth skrywa mroczną tajemnicę, a William beznadziejnie się w niej zakochuje. William staje przed nowymi wyzwaniami - podążając tropem zaginionego arcydzieła, natyka się na kolekcjonera sztuki, Milesa Faulknera, i jego genialnego prawnika, Bootha Watsona, którzy są gotowi na wiele, byle tylko w tym śledztwie być zawsze o krok przed Williamem.

W drugiej książce, "Ukryte na widoku" nowo awansowany detektyw sierżant William Warwick zostaje przeniesiony do oddziału narkotykowego i rozpoczyna śledztwo w sprawie znanego lorda narkotykowego z południowego Londynu. Jednocześnie William wraz ze swoją narzeczoną Beth przygotowują się do ślubu. Nie spodziewają się jednak, jaka niespodzianka czeka ich przy ołtarzu.

Seria o Williamie Warwicku rozpoczyna się w drugiej połowie lat 80, co sprawia, że czytelnicy mogą śledzić bohaterów książki, którzy starymi metodami prowadzą dochodzenie, śledzą podejrzanych, korzystają z publicznych budek telefonicznych, kiedy chcą zadzwonić. Wspaniałe, kunsztownie opisane sceny sądowe i aukcyjne sprawiają wrażenie niemal filmowych, jednak nie brak w tych książkach również emocjonujących momentów i niesamowitych, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i wspaniałego humoru.

Autor przewiduje serię z Williamem Warwickiem na osiem książek, które obejmować będą osiem różnych tematów, podczas gdy William zajmować ma osiem różnych stopni w policji.

Jeffrey Archer urodził się w 1940 roku. W latach 1985-1986 był wiceprzewodniczącym Partii Konserwatywnej – jego rezygnacja wiązała się z oskarżeniami gazety o płacenie prostytutce. W 1987 roku wygrał sprawę sądową o zniesławienie. W 1992 roku został parem, a następnie kandydatem konserwatystów na burmistrza Londynu. Zrezygnował ze swojej kandydatury w 1999 roku po tym, jak okazało się, że kłamał w sprawie o zniesławienie w 1987 roku. Na skutek procesu o krzywoprzysięstwo został skazany na karę więzienia (2001–2003) - zakończyło to jego aktywną karierę polityczną. Ożywił swoją fortunę jako bestsellerowy powieściopisarz - jego książki sprzedały się w ponad 320 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W Polsce najnowszą serię Jefferya Archera publikuje Dom Wydawniczy Rebis.

Ładowanie...