Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Więzień labiryntu

 (1 produktów)
?

Lek na śmierć. Więzień labiryntu. Tom 3. Okładka filmowa

(okładka miękka)

Więzień labiryntu

24,29 
Wysyłka dzisiaj

Więzień labiryntu

"Więzień labiryntu" to bestsellerowa trylogia Jamesa Dashnera, która łączy w sobie science fiction, fantasty i literaturę młodzieżową, będąc jednocześnie jedną z najlepszych serii tego gatunku.

W części pierwszej, poznajemy chłopaka o imieniu Thomas, który w dziwnych okolicznościach trafia do tajemniczego miejsca nazywanego "Sferą", gdzie walczy o przetrwanie razem z sześćdziesięcioma innymi wybrańcami, w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Nikt nie wie, jak i dlaczego się tam znalazł. Wspomnienia z przeszłości również są mgliste i niejasne. Jedyną drogą ucieczki jest mroczny labirynt, który jest strzeżony przez potwory, żywiące się ludzkim mięsem. Wrota do tej betonowej konstrukcji otwierają się tylko raz dziennie. Każdego dnia dochodzi też do zmiany ustawienia, więc zapamiętanie drogi nie wchodzi w grę. Wyjście z tego okrutnego świata wydaje się być niemożliwe. Niemniej, nie brakuje śmiałków, którzy chcą tego dokonać. Na ich czele staje główny bohater, zdeterminowany, by odmienić swój los.

Kolejna część opowieści pokazuje, że wyjście z labiryntu jest dopiero początkiem trudnej wędrówki. Wobec nowych wyzwań, życie w labiryncie wydaje się proste i uporządkowane. Teraz bohater musi zmierzyć się z drogą przez krainę, która uległa całkowitemu spaleniu. W wyniku Pożogi, Ziemia stała się wysuszona i jałowa. Prawdziwą próbą sił okazuje się znalezienie jedzenia i schronienia. Wszędzie grasują również Poparzeńcy - ludzie dotknięci chorobą.

Czy finał tej opowieści może przynieść szczęśliwe zakończenie? W trzeciej części bohaterowie nareszcie zbliżają się do znalezienia odpowiedzi na dręczące ich pytania. Czy będą w stanie przypomnieć sobie życie przed zarazą, która spustoszyła świat? Poznanie odpowiedzi ma jednak swoją cenę. Czy organizacja Dreszcz zasługuje na zaufanie? Przed Thomasem szereg trudnych decyzji, od których nie będzie odwrotu.

Saga "Więzień labiryntu" składa się z trzech głównych części, oprócz nich zostały wydane również prequele, które dopełniają całą historię. Trylogia doczekała się również filmowej adaptacji.

Ładowanie...