Xi
 • Wiedźmin (komiks)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Wiedźmin (komiks)

    (8 produktów)

   Ballada o dwóch wilkach. Wiedźmin. Tom 7

   (okładka twarda)

   Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

   34,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Mniejsze zło. Wiedźmin

   (okładka miękka)

   Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

   20,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Córka płomienia. Wiedźmin. Tom 4

   Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

   27,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Zatarte wspomnienia. Wiedźmin. Tom 5

   Wiedźmin, Wiedźmin (komiks)

   27,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Klątwa kruków. Wiedźmin. Tom 3

   Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

   34,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Dzieci lisicy. Wiedźmin. Tom 2

   (okładka twarda)

   Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

   34,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Wiedźmi lament. Wiedźmin. Tom 6

   (okładka twarda)

   Wiedźmin, Wiedźmin (komiks)

   27,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Wiedźmin. Ziarno prawdy. Tom 1

   (okładka miękka)

   Wiedźmin, Wiedźmin (komiks)

   20,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Wiedźmin (komiks)

   Cały świat zna Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego. Ten łowca potworów, zajmujący się odpłatnym zabijaniem potworów, grożących bezpieczeństwu ludzi, znany jest zarówno z oryginalnych opowiadań i powieści, wydawanych w Polsce w latach 1990-2013, jak i z popularnych na całym świecie gier komputerowych, autorstwa CD Project Red (Wiedźmin - 2007, Wiedźmin 2: Zabójcy królów - 2011, Wiedźmin 3: Dziki gon - 2013) i serialu produkcji serwisu Netflix (sezon pierwszy - 2019, sezon drugi planowany jest na 2021 rok).

   Wiedźmini to zabójcy potworów, którymi zazwyczaj zostają porzucone dzieci. Jeśli uda im się przejść Próbę Traw - sprowadzającą mutację mieszankę leków, ziół i alchemicznych odczynników, to po wieloletnim treningu fizycznym i szkoleniu w zakresie ziołolecznictwa, alchemii i magicznych znaków. Każdy wiedźmin posiada też magiczny, srebrny amulet, ostrzegający przed magią i niebezpieczeństwami, stanowi też znak rozpoznawczy cechu łowców potworów.

   Najbardziej znany wiedźmin - ten, o którym polski autor napisał opowiadania i powieści - to Geralt z Rivii. On jest też bohaterem gier komputerowych, polskich komiksów z lat dziewięćdziesiątych, polskiego serialu i filmu oraz serialu amerykańskiego.

   W 2014 roku wydany został pierwszy tom nowej serii komiksowej, opartej zarówno na prozie Andrzeja Sapkowskiego, jak i na serii gier komputerowych. Autorem tomów 1-3 jest Paul Tobin, amerykański scenarzysta komiksowy, pracujący między innymi dla Marvel Comics, laureat nagrody Eisnera. Autorką scenariusza tomu 4 jest polska pisarka, Aleksandra Motyka (Sasza Hady), mieszkająca i tworząca w Krakowie. Rysunki do tych powieści graficznych stworzyli Joe Querio (tom 1-2), Piotr Kowalski (tom 3), Marianna Strychowska (tom 4). Tłumaczenie z angielskiego Jacek Drewnowski, Karolina Stachyra, Jakub Szamałek.

   W Polsce komiks Wiedźmin  wydany został przez Wydawnictwo Egmont. Publikacja w twardej, błyszczącej oprawie, przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych.

   W skład serii wchodzą:

   -Wiedźmin. T.1. Dom ze szkła - (oparty na wydarzeniach z gier) - Geralt spotyka mężczyznę, którego żona - choć martwa - wciąż żądna jest krwi. Zamieszkuje tytułową posiadłość: Dom ze szkła. Wiedźmin musi dokonać cudów, by rozwiązać zagadkę małżeństwa i wyjść z tego z życiem.

   -  Wiedźmin. T.2. Dzieci lisicy - (oparta na powieści Sezon Burz) - kontynuacja pierwszego tomu. Geralt znajduje się na statku, pełnym bandytów i renegatów. Czyhają na niego nie tylko sztormy i burze, ale i groźny demon.

   - Wiedźmin. T.3. Klątwa kruków - (oparta na wydarzeniach z gier) - Geralt i Ciri wyruszają w drogę, by pozbyć się strzygi, siejącej postrach mieszkańców Novigradu. W mieście spotykają Elida, chłopca, który potrafi zamienić się w kruka, i Yennefer, która zdaje się utrudniać ich zadanie. Jak wiedźmini wybrną z zawirowań, które gotuje im los?

   - Wiedźmin. T.4. Córka płomienia - (oparta na wydarzeniach z gier) - córka starego znajomego Geralta potajemnie spotyka się z nieznanym mężczyzną - jej ojciec prosi o pomoc wiedźmina. Okazuje się, że w sprawę zamieszany jest Jaskier. Ale to dopiero początek, bo za chwilę bohaterowie znajdą się w odległej krainie, w której za głowę wiedźmina Geralta wyznaczono wysoką nagrodę.

    

   Wspaniale wydane komiksy serii Wiedźmin sprawdzą się zarówno jako uzupełnienie wiadomości o Geralcie i świecie, w jakim żyje, ale również doskonale nadają się na prezent dla fana gier komputerowych. Piękne woluminy będą fantastycznie prezentować się na półce obok książek i gier z białowłosym bohaterem.

   Ładowanie...