Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wiedźmin (komiks)

 (4 produktów)

Klątwa kruków. Wiedźmin. Tom 3

Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

40,99 49,99 zł −18%
Wysyłka 24 godziny

Dzieci lisicy. Wiedźmin. Tom 2

(okładka twarda)

Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

33,69 49,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Dom ze szkła. Wiedźmin. Tom 1

(okładka twarda)

Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

34,89 49,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Córka płomienia. Wiedźmin. Tom 4

Wiedźmin (komiks), Wiedźmin

26,99 39,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Wiedźmin (komiks)

Cały świat zna Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego. Ten łowca potworów, zajmujący się odpłatnym zabijaniem potworów, grożących bezpieczeństwu ludzi, znany jest zarówno z oryginalnych opowiadań i powieści, wydawanych w Polsce w latach 1990-2013, jak i z popularnych na całym świecie gier komputerowych, autorstwa CD Project Red (Wiedźmin - 2007, Wiedźmin 2: Zabójcy królów - 2011, Wiedźmin 3: Dziki gon - 2013) i serialu produkcji serwisu Netflix (sezon pierwszy - 2019, sezon drugi planowany jest na 2021 rok).

Wiedźmini to zabójcy potworów, którymi zazwyczaj zostają porzucone dzieci. Jeśli uda im się przejść Próbę Traw - sprowadzającą mutację mieszankę leków, ziół i alchemicznych odczynników, to po wieloletnim treningu fizycznym i szkoleniu w zakresie ziołolecznictwa, alchemii i magicznych znaków. Każdy wiedźmin posiada też magiczny, srebrny amulet, ostrzegający przed magią i niebezpieczeństwami, stanowi też znak rozpoznawczy cechu łowców potworów.

Najbardziej znany wiedźmin - ten, o którym polski autor napisał opowiadania i powieści - to Geralt z Rivii. On jest też bohaterem gier komputerowych, polskich komiksów z lat dziewięćdziesiątych, polskiego serialu i filmu oraz serialu amerykańskiego.

W 2014 roku wydany został pierwszy tom nowej serii komiksowej, opartej zarówno na prozie Andrzeja Sapkowskiego, jak i na serii gier komputerowych. Autorem tomów 1-3 jest Paul Tobin, amerykański scenarzysta komiksowy, pracujący między innymi dla Marvel Comics, laureat nagrody Eisnera. Autorką scenariusza tomu 4 jest polska pisarka, Aleksandra Motyka (Sasza Hady), mieszkająca i tworząca w Krakowie. Rysunki do tych powieści graficznych stworzyli Joe Querio (tom 1-2), Piotr Kowalski (tom 3), Marianna Strychowska (tom 4). Tłumaczenie z angielskiego Jacek Drewnowski, Karolina Stachyra, Jakub Szamałek.

W Polsce komiks Wiedźmin  wydany został przez Wydawnictwo Egmont. Publikacja w twardej, błyszczącej oprawie, przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych.

W skład serii wchodzą:

-Wiedźmin. T.1. Dom ze szkła - (oparty na wydarzeniach z gier) - Geralt spotyka mężczyznę, którego żona - choć martwa - wciąż żądna jest krwi. Zamieszkuje tytułową posiadłość: Dom ze szkła. Wiedźmin musi dokonać cudów, by rozwiązać zagadkę małżeństwa i wyjść z tego z życiem.

-  Wiedźmin. T.2. Dzieci lisicy - (oparta na powieści Sezon Burz) - kontynuacja pierwszego tomu. Geralt znajduje się na statku, pełnym bandytów i renegatów. Czyhają na niego nie tylko sztormy i burze, ale i groźny demon.

- Wiedźmin. T.3. Klątwa kruków - (oparta na wydarzeniach z gier) - Geralt i Ciri wyruszają w drogę, by pozbyć się strzygi, siejącej postrach mieszkańców Novigradu. W mieście spotykają Elida, chłopca, który potrafi zamienić się w kruka, i Yennefer, która zdaje się utrudniać ich zadanie. Jak wiedźmini wybrną z zawirowań, które gotuje im los?

- Wiedźmin. T.4. Córka płomienia - (oparta na wydarzeniach z gier) - córka starego znajomego Geralta potajemnie spotyka się z nieznanym mężczyzną - jej ojciec prosi o pomoc wiedźmina. Okazuje się, że w sprawę zamieszany jest Jaskier. Ale to dopiero początek, bo za chwilę bohaterowie znajdą się w odległej krainie, w której za głowę wiedźmina Geralta wyznaczono wysoką nagrodę.

 

Wspaniale wydane komiksy serii Wiedźmin sprawdzą się zarówno jako uzupełnienie wiadomości o Geralcie i świecie, w jakim żyje, ale również doskonale nadają się na prezent dla fana gier komputerowych. Piękne woluminy będą fantastycznie prezentować się na półce obok książek i gier z białowłosym bohaterem.

Ładowanie...