Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trzeci Testament

 (10 produktów)

Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry

(okładka miękka)

5/5
28,50 42,99 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Juliusz. Trzeci Testament. Tom 1

5/5
106,04 149,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Poptropica. English Islands 4. Activity Book. Zeszyt ćwiczeń.

(okładka miękka)

47,24 52,02 zł −9%
Wysyłka 3 dni robocze

Woda na sicie. Apokryf czarownicy

(okładka twarda)

28,34 39,90 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Puzzle 15. Auta. Walka o zwycięstwo.

11,96 13,07 zł −8%
Wysyłka 24 godziny

Naklejanki - Zwierzęta domowe i ich dzieci

(okładka miękka)

7,97 12,08 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Gdzieś daleko. Bajka eko.

(okładka twarda)

15,95 24,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Leibniz. Biografia intelektualna

65,82 129,90 zł −49%
Wysyłka 24 godziny

Kryminały przedwojennej Warszawy Kartel stalowy

(okładka miękka)

18,78 29,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Trzeci Testament

"Trzeci Testament" to francuska seria komiksowa, wydawana od 1997 roku, składająca się z dwóch cykli. Jego fabuła opiera się o nawiązanie do mitu o trzeciej części Biblii, toczy się w XIV wieku i ukazuje poszukiwania tajemniczej szkatuły, w której znajdować ma się tytułowy "Trzeci Testament", mówi o zbrodniach Inkwizycji i przestępstwach Kościoła Katolickiego. Jest to śmiała, alternatywna wizja dziejów chrześcijaństwa, która zadziwia bogactwem pomysłów i wciąga mrocznym klimatem.

Akcja pierwszego cyklu, obecnie wydanego przez Egmont w zbiorczym tomie pod tytułem "Trzeci Testament" rozpoczyna się pod koniec XIII wieku. Inkwizytor Konrad z Marburga zostaje skazany na śmierć za rzekome konszachty z szatanem, a dwadzieścia lat później w pewnym opactwie dochodzi do masakry zakonników. Kto i dlaczego dokonał odrażającego mordu? Aby wyjaśnić tę zagadkę, arcybiskup Paryża ściąga z Bretanii starego przyjaciela, kiedyś znanego z bezkompromisowej walki z przejawami nadnaturalnego zła. Tak rozpoczyna się krwawa i pełna mistycznych tajemnic historia o poszukiwaniach przeklętego manuskryptu, który zawiera wskazówki dotyczące miejsca ukrycia świętego skarbu. W grę włączą się nie tylko siły ziemskie, ale też nadprzyrodzone. Bohaterowie przemierzą wiele krain, żeby w końcu dotrzeć na sam kraniec świata. Album zawiera cztery oryginalne tomy: "Marek, czyli przebudzenie lwa", "Mateusz, czyli oblicze anioła", "Łukasz, czyli tchnienie byka" oraz "Jan, czyli dzień kruka".

Drugi cykl, "Trzeci Testament. Juliusz" został wydany przez Egmont w jednym tomie i jest prequelem kultowego "Trzeciego Testamentu". W "Juliuszu" zostaje wyjaśnione pochodzenie manuskryptu zawierającego Słowo Boże. Zakreślona z rozmachem alternatywna wizja dziejów ukazuje sięgające głębokiej starożytności korzenie Hordy i krętych dróg kolejnych przymierzy Boga z jego ludem.

Minęło trzydzieści lat od śmierci Chrystusa. Nowa religia zdobywa coraz więcej wyznawców. Wódz Juliusz Publiusz Windeks wraca do Rzymu po zwycięskiej wyprawie wojennej. Zamierza odmienić oblicze skostniałego cesarstwa, a w tym celu chce wykorzystać niechęć Rzymian do rosnących w siłę chrześcijan. Tymczasem pokonane w pradawnych czasach moce ciemności dążą do odbudowania swojej potęgi. W zagubionych pośrodku pustyni ruinach przeklętego miasta czeka na swojego wskrzesiciela śpiąca armia ludzi-demonów. Zbliża się starcie nadprzyrodzonych potęg, jednak także śmiertelnicy mogą odegrać w tej wojnie ważną rolę, o ile okażą się godni wyznaczonych im ról...

Twórcami serii są Xavier Dorison (scenariusz tomu 1 i 2), Alex Alice (rysunki tom 2, scenariusz tom 1), Robin Recht (rysunki tom 1) i Timothee Montaigne (rysunki tom 1). Przetłumaczona została przez Martę Mosiewicz. Albumy wydane przez Egmont są publikowane w twardej oprawie, na wysokiej jakości papierze.

Ładowanie...