Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trylogia wojen makowych

 (0 produktów)

Przykro nam, ta seria nie zawiera żadnych produktów.

Trylogia wojen makowych

Lubisz książki z gatunku fantastyki? Fascynują Cię odległe światy i egzotyczne kultury? Z zapartym tchem śledzisz losy niebanalnych bohaterów? "Trylogia wojen makowych" to propozycja Wydawnictwa Fabryka Słów, która z całą pewnością przypadnie Ci do gustu!

"Trylogia wojen makowych" to wyjątkowa opowieść fantasy, oparta na historii Chin. Fabuła koncentruje się przede wszystkim na czasach drugiej wojny chińsko-japońskiej. W książkach nie brakuje nawiązań do chińskiej mitologii oraz legendarnej dynastii Song. Wszystkie tomy cyklu charakteryzuje mroczny klimat, niezwykła dramaturgia i zaskakujące zwroty akcji.

Autorką trylogii jest Rebecca F. Kuang, amerykańska pisarka chińskiego pochodzenia. W swoich powieściach umiejętnie łączy elementy fantastyki z tradycyjną kulturą chińską. W 2018 r. pierwszy tom cyklu został uznany przez krytyków jedną z najlepszych powieści roku i nominowany do prestiżowych nagród w dziedzinie literatury fantasy takich jak: Nebula, Locus czy World Fantasy Award. Książka została też uhonorowana nagrodami Crawford Award oraz Compton Crook Award w kategorii: debiut roku. Pomimo młodego wieku pisarka zaliczana jest do najciekawszych współczesnych twórców fantasy.

"Trylogia wojen makowych" przedstawia historię szesnastoletniej Rin, która straciła na wojnie całą rodzinę. Przyszłość ubogiej sieroty płci żeńskiej w tradycyjnej kulturze chińskiej nie jawi się w jasnych barwach. Na nieszczęściu nastolatki zyskać może tylko jej przybrana rodzina, wydając ją szybko i bogato za mąż. Rin sprzeciwia się takiemu losowi i za wszelką cenę chce uniknąć małżeństwa z rozsądku z jakimś starcem.

Młoda dziewczyna postanawia podążać własną drogą i zmienić swoje przeznaczenie. Pragnie zostawić za sobą dawne życie i z nikogo nareszcie stać się Kimś. Żeby zrealizować swój cel wyrusza w drogę, która wiedzie do elitarnej szkoły wojskowej. Kobieta w Akademii Sinegardzkiej budzi niemałą sensację wśród szkolnej społeczności, przyzwyczajonej do skostniałych schematów, Umiejętności nabyte podczas surowego szkolenia Rin wykorzystuje do osobistej wendety. Jej żądza zemsty prowadzi ją nieuchronnie do spotkania z okrutną Cesarzową Su Daji.

"Trylogia wojen makowych" składa się z następujących tomów:

Ładowanie...