Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trylogia Licaniusa

 (1 produktów)

Cień utraconego świata. Trylogia Licaniusa. Tom 1

(okładka zintegrowana)

5/5
51,19 69,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Trylogia Licaniusa

Dwadzieścia lat temu Andarra była rządzona przez Augurów, władających nadprzyrodzonymi mocami, w tym prekognicją, potrafili też manipulować czasem. Pomagali im Obdarzeni, którzy mogli wykorzystać swoją energię życiową, czyli Esencję, do wykonywania magicznych zadań - w przeciwieństwie do Obdarzonych Augurowie nie mogli czerpać esencji z wewnętrznej rezerwy.

Jednak na skutek tajemniczych wydarzeń, zdolności Augurów uległy zepsuciu, a ich wizje stały się mniej dokładne. Wybuchła wojna domowa w celu przejęcia władzy z ich rąk. W wojnie zwyciężyli rojaliści na czele z królem Kevranem Andrasem, a wszyscy Augurowie zostali zabici – zostały tylko dwie szkoły dla uzdolnionych - Tol Athien i Tol Shen.

W Andarrze zostały ustanowione zasady, dla władających mocami. Te zasady są swoistym kontraktem, który ogranicza zdolności Utalentowanych. Muszą oni wykonywać rozkazy Administratorów i nie mogą używać swoich darów do krzywdzenia innych.

Trylogia Licaniusa, stworzona przez australijskiego autora, Jamesa Islingtona, opowiada o młodym Augurze, Davianie. Zaczyna zawodzić starożytna bariera, chroniąca świat przed demonami. By uratować swoją krainę, Davian będzie musiał wyruszyć w drogę by, wykorzystując swoje moce, ochronić tych, których kocha - ponieważ z północy nadciąga zło. Kryją się tam potwory prowadzone przez nieśmiertelnego Augura, Aarkeina Devaeda. A jedynym, co może stawić mu czoła, jest wzgardzona i osłabiona magia, którą włada Davian.

Trylogia Licaniusa to wciągająca książka, opisująca przygody młodego bohatera w fascynującym, pełnym magii świecie. W Polsce została wydana przez Fabrykę Słów w tłumaczeniu Grzegorza Komerskiego.

James Islington, urodzony w 1981 roku, zanim został pisarzem prowadził startup technologiczny. Pierwszą książkę wydał samodzielnie, po przychylnych recenzjach podpisał umowę z wydawnictwem.

Dotychczas w cyklu ukazały się:

"Cień utraconego świata" - Davian wyrusza w niebezpieczną podróż na północ. U boku ma przyjaciela, a za plecami zostawia zniszczenie, śmierć i grozę. Mimo strachu, każdego dnia wędruje dalej, wszak od powodzenia jego misji zależą losy świata. Nie wie, niestety, wszystkiego, co może spowodować, że wędrówka będzie czymś innym niż się początkowo zdawała.

Ładowanie...