Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trylogia husycka

 (7 produktów)

Lux perpetua. Trylogia husycka. Tom 3

(okładka miękka)

33,69 46,20 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Narrenturm. Trylogia husycka. Tom 1

(okładka miękka)

5/5
33,29 46,20 zł −28%
Wysyłka dzisiaj

Boży bojownicy. Trylogia husycka. Tom 2

(okładka miękka)

33,29 46,20 zł −28%
Wysyłka dzisiaj

Pakiet: Trylogia husycka

(okładka pudełko)

5/5
163,19 226,20 zł −28%
Wysyłka dzisiaj

Boży bojownicy. Trylogia Husycka. Tom 2. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

53,39 74,90 zł −29%
Wysyłka dzisiaj

Narrenturm. Trylogia husycka. Tom 1. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

53,39 74,90 zł −29%
Wysyłka dzisiaj

Lux perpetua. Trylogia husycka. Część 3. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

57,49 74,90 zł −23%
Wysyłka 3 dni robocze

Trylogia husycka

Trylogia Husycka to seria powieści fantastycznych, osadzonych w realiach historycznych. Wydarzenia w powieści toczą się w późnym średniowieczu na Śląsku, w czasie wojen husyckich. W latach 1419-1436 na terytorium Czech i Śląska trwały wojny religijne – akcję swoich powieści Andrzej Sapkowski umieścił właśnie w tym czasie i w tamtych okolicach. Głównym bohaterem książek jest Reinmar z Bielawy – młody mężczyzna o skonkretyzowanych zainteresowaniach – kobietach, czarach, medycynie i alchemii. Jego głównym celem jest pomszczenie brata, Peterlina von Bielau, zamordowanego za popieranie husytów. Reinmar ucieka ze Śląska do Czech, gdzie ma wielu znajomych. A w międzyczasie jego miłosne przygody doprowadzają do różnych kłopotów...

W czasie swojej podróży ma za towarzyszy Szarleja i Samsona Miodka – dwóch wojowników, spotyka wiele indywiduów (zarówno wymyślonych przez autora, jak i postaci historycznych, np. Zawiszę Czarnego, Jana Gutenberga, Konrada IV Starszego czy Prokopa Gołego) i przeżywa – czasem ledwo, ledwo – wiele fascynujących przygód. Bo świat, w którym przyszło mu żyć, w którym toczy się krwawa wojna, jest tylko jednym ze światów – obok niego funkcjonuje ten, w którym żyją klud­dery, kalkabry, utopce, alchemicy przygotowują eliksiry o niesamowitych właściwościach, a magia jest na porządku dziennym.

Andrzej Sapkowski, pod przykryciem powieści opisuje wojnę i jej okrucieństwa i piętnuje nietolerancję religijną. Wspaniale opisane ludzkie charaktery i wydarzenia mają miejsce m.in. w średniowiecznej Pradze i Wrocławiu, które – dzięki drobiazgowej kwerendzie – autor przedstawił plastycznie i barwnie, sprawiając, że miejsca te wręcz tętnią życiem.

W skład Trylogii Husyckiej wchodzą:

  • Narrenturm - Reinmara zostaje przyłapany w łóżku z Adelą, żoną Gelfrada von Stercza, a kiedy zaczyna uciekać, doprowadza to do nieszczęśliwego wypadku, w którym ginie jeden z braci Sterczów. Wynajęci przez braci opryszkowie mordują brata Reinmara, dlatego ten wyrusza w drogę szukając zemsty.

  • Boży wojownicy - akcja powieści rozpoczyna się w roku 1427, kiedy troje bohaterów - Reinmar, Szarlej i Samson Miodek przebywają w Pradze, opanowanej przez siły husyckie. Towarzysze dostają tajne rozkazy od przywódcy Prokopa Gołego i wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu Ru­pi­liusa Ślą­zaka, czarodzieja. A to dopiero początek ich przygód.

  • Lux perpetua - w 1429 Reinmar poszukuje swojej ukochanej Nikoletty, która została uwięziona przez ludzi papieskiej inkwizycji. We Wrocławiu próbuje zastraszyć ojca Felicjana, licząc, że przekaże mu informacje o miejscu przetrzymywania ukochanej. Zostaje wyklęty za współpracę z husytami oraz zabicie księcia Jana Ziębickiego. W tym czasie Nikoletta jest przetrzymywana w klasztorze, ale planuje ucieczkę.

Trylogia husycka została przetłumaczona na czeski, słowacki, niemiecki, rosyjski i inne języki. Została wydana również w formie audiobooka, jako słuchowisko z udziałem wielu wspaniałych polskich aktorów, efektami specjalnymi i muzyką.

Andrzej Sapkowski – urodzony w 1948 roku w Łodzi polski pisarz fantasy, jeden z najczęściej tłumaczonych polskich autorów fantastyki. Jest zdobywcą licznych nagród, m.in. Nagrody im. Janusza Zajdla, Paszportu Polityki czy World Fantasy Award. Jest autorem Sagi o Wiedźminie, licznych opowiadań i książek.

Ładowanie...