Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trylogia Grisza

 (2 produktów)

Zniszczenie i odnowa. Trylogia Grisza. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
27,39 39,00 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
27,39 39,00 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

Trylogia Grisza

Trylogia Grisha osadzona jest w Grishaverse - fantastycznym świecie stworzonym przez Leigh Bardugo. Akcja trylogii rozgrywa się w Ravce - królestwie, które niegdyś było potężne, teraz jednak odchodzi w zapomnienie, szczególnie że od reszty świata odgrodzone jest Fałdą Cienia. Autorka czerpie przy jego opisie z folkloru, zwyczajów, tradycji oraz baśni i legend naszych wschodnich sąsiadów, co sprawia, że wiele z nich jest czytelnikowi znanych, choćby podświadomie, jako bliskie geograficznie i kulturowo.

Książki z cyklu charakteryzują się dynamiczną akcją i wspaniale odmalowanymi bohaterami, którzy sprawiają, że ciężko oderwać się od lektury. Język powieści jest lekki, skrzący się humorem, a konstrukcja świata zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Świat, wymyślony przez autorkę stanowi niezwykłe połączenie fantasy z mitologiami europejskimi, nowatorskie podejście do magii sprawia zaś, że nie czytelnik nie ma wrażenia czytania kalki innych uniwersów. Główni bohaterowie – Alina, Mal i Zmrocz przedstawieni są bardzo plastycznie, ale i postacie drugoplanowe nie zostały zaniedbane.

Autorka, Leigh Bardugo, urodzona w 1975 roku w Jerozolimie, wychowywała się i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutowała w 2012 roku, od razu podbijając serca młodych czytelników i listy bestsellerów, wcześniej pracowała jako dziennikarka i copywriterka.

Cykl Trylogia Grisza został w Polsce wydany przez Wydawnictwo Mag w tłumaczeniu Małgorzaty Strzelec i Wojciecha Szypuły. Twarda oprawa i wspaniała szata graficzna przyciągają wzrok, a treść nie pozwoli o sobie długo zapomnieć.

Na cykl składają się książki:

Cień i kość - Osierocona i nikomu niepotrzebna Alina Starkov jest żołnierką, która wie, że może nie przeżyć swojej pierwszej wyprawy do Fałdy Cienia – połaci nienaturalnego mroku, na której wprost roi się od potworów. Kiedy jednak jej pułk zostaje zaatakowany, Alina wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, o której istnieniu nie miała pojęcia. Rozpoczyna szkolenie wśród griszów, wojskowej elity swojego kraju.

Oblężenie i nawałnica - Moc Aliny Starkov wzrosła, ale wszystko ma swoją cenę. Jest Przywoływaczką Słońca, poszukiwaną na Morzu Prawdziwym, prześladowaną wspomnieniem swoich ofiar w Fałdzie Cienia. Ona i Mal nie zdołają, niestety, zbyt długo wymykać się wrogom, a Zmrocz bardziej niż kiedykolwiek dotąd pragnie posiąść moc Aliny i posłużyć się nią dla zdobycia ravkańskiego tronu.

Zniszczenie i odnowa - Zmrocz zasiadł na tronie cienia i włada krajem, a osłabiona Alina Starkov wraca do zdrowia po bitwie pod wątpliwą opieką fanatyków religijnych, którzy czczą ją jako świętą. Teraz wszystkie swoje nadzieję pokłada w magicznym, dawno zaginionym stworzeniu oraz nadziei na to, że wyjęty spod prawa książę przeżył.

Ładowanie...