Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trylogia czasu

 (2 produktów)

Błękit szafiru. Trylogia czasu. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
25,59 39,00 zł −34%
Wysyłka dzisiaj

Zieleń szmaragdu. Trylogia czasu. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
25,59 39,00 zł −34%
Wysyłka dzisiaj

Trylogia czasu

"Trylogia czasu" to bestsellerowa seria autorstwa Kerstin Gier. Opowiada o podróżach w czasie i skierowana jest do młodzieży.

Główną bohaterką książek jest szesnastoletnia Gwendolyn Shepherd. Zwyczajna nastolatka z nieco szaloną rodziną. Dziewczyna z dnia na dzień odkrywa, że jest rubinem w linii żeńskiej genu podróży w czasie - czyli, mówiąc prosto, może podróżować w czasie. Wszystko to odbywa się nagle - Gwendolyn niespodziewanie przenosi się o sto lat w przeszłość i szybko odkrywa, że istnieje całe bractwo, zajmujące się kontrolowaniem podróży w czasie. Trafia pod opiekę tej tajnej organizacji, ale Strażnicy traktują ją z wrogością i wręcz uważają za szpiega - może mieć to związek z tym, że wcześniej wszyscy myśleli, że to jej kuzynka Charlotta, jest obdarzona genem podróży w czasie - od urodzenia była szkolona w historii, językach obcych, jeździe konnej, dyganiu i bywaniu na salonach. Gwen nie może ufać nikomu, a tymczasem czekają na nią coraz trudniejsze misje. W krótkim czasie musi opanować wiele wiedzy i umiejętności, które mają jej umożliwić przetrwanie w przeszłości. Poznaje drugiego podróżnika - jest nim Gideon, bezczelny, arogancki, ale niezwykle przystojny młodzian - diament i nosiciel genu męskiego podróży. Oczywiście, szesnastoletnia Gwendolyn szybko zakochuje się w dziewiętnastoletnim Gideonie.

Gwendolyn będzie musiała rozwiązać wiele tajemniczych zagadek z przeszłości i stawić czoła groźnemu hrabiemu de Saint Germain i rozwikłać sekret Lucy i Paula, jedynych, poza Gwen i Gideonem, żyjących podróżników w czasie - małżeństwa, które uciekło w przeszłość razem z wehikułem czasu (chronografem).

W Polsce "Trylogię czasu" opublikowało wydawnictwo Media Rodzina, w tłumaczeniu Agaty Janiszewskiej. Książki są wydane w adekwatnej kolorystyce, w twardych oprawach.

W skład "Trylogii czasu" wchodzą:

- "Czerwień rubinu" w której szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie i niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest wyjątkiem, a podróże w czasie kontroluje tajne bractwo. Gwen szybko odkrywa, że jednym z jego członków jest bardzo przystojny dziewiętnastolatek Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste, gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII wieku.

- "Błękit szafiru" - Gwen nie może ufać nikomu, a tymczasem czekają na nią coraz trudniejsze misje. W boleśnie krótkim czasie musi opanować całą masę rzeczy, które mają jej umożliwić przetrwanie w przeszłości. Zwłaszcza że hrabia de Saint Germain najchętniej by ją udusił przy filiżance herbatki, a nieziemsko przystojny Gideon raz ją uwodzi, a raz odtrąca. Gwen musi znaleźć sposób, by rozwikłać zagadkę chronografu bez jego pomocy.

- "Zieleń szmaragdu" - Gwen i Gideon muszą po raz kolejny połączyć siły, żeby przeciwstawić się złowrogiemu hrabiemu de Saint Germain, który chce wykorzystać ich dar do własnych celów. W niebezpiecznej grze wydarzenia z przeszłości splatają się z teraźniejszością, zasadzki czyhają na każdym kroku (i w każdym czasie), a na jaw wychodzą kolejne tajemnice… Gwen musi zmierzyć się ze wszystkimi przeciwnościami i jeszcze raz zawalczyć o prawdę i miłość, a także ocalić życie swoje i bliskich.

Ładowanie...