Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trylogia arturiańska

 (2 produktów)

Excalibur. Trylogia arturiańska. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
35,19 49,90 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Nieprzyjaciel Boga. Trylogia arturiańska. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
35,19 49,90 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Trylogia arturiańska

"Trylogia arturiańska" autorstwa Bernarda Cornwella to prawdziwa gratka dla każdego wielbiciela jednej z najbardziej znanych legend w dziejach. Czasy walecznych rycerzy, dworskich intryg i brutalnej walki o władzę będą doskonałą lekturą nie tylko dla miłośników powieści historycznej, ale dla każdego, kto ceni sobie wartką akcję i niewątpliwe walory literackie, bowiem autor jest przez wielu nazywany prawdziwym mistrzem pióra. Oprócz powieści historycznych w jego dorobku są również thrillery. Czytelnicy doceniają wyjątkowy kunszt literacki pisarza i każda jego książka szybko zyskuje sobie popularność.

W czasach, kiedy wiara chrześcijańska przenikała się jeszcze z pogańskimi gusłami, rycerze udowadniali swoją prawość i siłę do walki, a Anglia rodziła się w ogniu bratobójczych walk pojawił się król, który stał się legendą.

Król Brytanii Uther jest na łożu śmierci, w obliczu nadciągającej inwazji wojsk saksońskich władzę przejmuje jego syn Artur. Choć w jego posiadaniu znajduje się wyjątkowy miecz, przyszły władca nie jest pewny, czy uda mu się odeprzeć atak. Czarownik Merlin ofiarował następcy tronu Excalibur, zwiastując mu tym samym wielką chwałę. Młody król przestaje jednak wierzyć, że zdoła uchronić swoich poddanych przed nieprzyjacielem. Otuchę znajduje jedynie w ramionach damy swego serca - pięknej Ginewry.

"Trylogia arturiańska" to opowieść, która łączy fakty historyczne ze znaną wszystkim legendą, ubogacając je wyrazistymi bohaterami, intrygami, namiętnością i krwawymi konfliktami. Nic więc dziwnego, że wszystkie części zostały przetłumaczone na wiele języków i doczekały się ekranizacji.

Seria składa się z trzech tomów:

  1. "Zimowy monarcha" - Po śmierci Uthera władzę przejmuje jego syn. Przed nowym władcą wyjątkowo trudne zadanie - musi odeprzeć najazd Saksonów.

  2. "Nieprzyjaciel Boga" - Brytania jest pogrążona w chaosie. Podczas gdy wartości chrześcijańskie rosną w siłę, Merlin radzi królowi, aby oddał swych poddanych pod opiekę dawnych bogów.

  3. "Excalibur" - zdradzony i osłabiony Artur usiłuje odeprzeć kolejny atak i odzyskać ukochaną. Wydaje się, że w tym starciu jest bez szans.

Ładowanie...