Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Tola

 (2 produktów)

Tola w przedszkolu

(okładka twarda)

5/5
14,99 26,99 zł −44%
Wysyłka dzisiaj

Tola na wsi

5/5
21,19 24,90 zł −15%
Wysyłka 3 dni robocze

Tola

Sympatyczna czteroletnia Tola zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do beztroskiej zabawy i wspólnego odkrywania świata. Jak wszyscy jej rówieśnicy dziewczynka interesuje się tym, co się dzieje wokół niej. Zadaje dorosłym masę pytań i bacznie obserwuje otaczającą ją rzeczywistość. Stara się poznać i zrozumieć prawa przyrody, własne emocje oraz zasady współżycia społecznego. Czasem nie wie jak powinna się zachować i jak radzić sobie ze smutkiem, ale w każdym momencie może liczyć na wsparcie ukochanych rodziców. Mama i tata są zawsze blisko niej, gotowi nieść pomoc i dobre słowo. Z uwagą wsłuchują się w potrzeby córeczki, a - gdy to konieczne - rozwiewają wszystkie jej obawy i wątpliwości.

Seria o przygodach małej Toli autorstwa Anny Włodarkiewicz zachwyca optymizmem i rodzinnym ciepłem.

Książki są przepełnione radością, życzliwością oraz empatią wobec uczuć najmłodszych. Historie w duchu porozumienia bez przemocy poruszają tematy bliskie każdemu przedszkolakowi. Razem z Tolą dzieci dowiadują się wielu ciekawych informacji o świecie i uczą się jak poradzić sobie w nowych, nieznanych im dotąd, sytuacjach. Mają też okazję przyswoić wzorce dobrych, empatycznych zachowań.

Cykl wydawniczy "Tola" to wartościowa lektura dla całej rodziny. Dzięki prostemu językowi, opartemu na dialogach oraz dynamicznej fabule maluchy lepiej przyswajają treść opowiadań i mogą dłużej skupić swoją uwagę na książkach. Kolorowe, klimatyczne ilustracje, stworzone przez Olę Krzanowską, wzmacniają pozytywny przekaz historii. Ponadto czas spędzony na wspólnym czytaniu książeczek buduje poczucie bliskości i daje szansę na wzmocnienie więzi rodzinnych. Opowiadania mogą też stanowić punkt wyjścia do rozmów wychowawczych z maluchami oraz zainspirować dorosłych jak kreatywnie zorganizować czas najmłodszym.

Seria "Tola" ukazuje się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. Do tej pory wydano następujące tomy:

  • "Tola w przedszkolu."

Książeczka zawiera 6 sympatycznych opowiadań opisujących rzeczywistość przedszkolną. Tom porusza m.in. ważny temat adaptacji dziecka w przedszkolu.

  • "Tola na biwaku."

Tola wyjeżdża z rodzicami na wakacje na pole namiotowe. To jej pierwszy w życiu biwak! Co ją czeka na łonie natury?

  • "Tola na wsi."

Na wsi Tola zwiedza gospodarstwo i zaprzyjaźnia się ze zwierzętami. Wygrzewa się w słońcu nad brzegiem jeziora i piecze najprawdziwszy domowy chleb.

  • "Wiosna Toli."

Tola z wielkim zainteresowaniem obserwuje jak przyroda budzi się do życia z zimowego snu. Dni robią się coraz dłuższe, więc dziewczynka może spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Wspólnie z rodzicami szuka pierwszych śladów wiosny.

  • "Lato Toli."

Nadchodzi długo wyczekiwane przez wszystkich lato. Tola cieszy się wakacyjną beztroską i przeżywa niezapomniane letnie przygody.

  • "Jesień Toli."

Jesienią świat robi się jakiś ponury. Ciągle pada deszcz i jest zimno. Dzieci częściej chorują i nie mogą wychodzić z domu. Pomimo słoty Tola znajduje sobie ciekawe zajęcia i odkrywa uroki jesieni.

  • "Zima Toli."

Wydaje się, że kiedy cały świat jest zasypany białym puchem, a mróz szczypie w uszy, najlepiej zaszyć się w domu pod ciepłą kołderką. Czy dzieci też mogą zapaść w sen zimowy? A może wcale nie warto rezygnować z zimowego spaceru?

Ładowanie...