Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

To się liczy!

 (2 produktów)

To się liczy!

Nauka matematyki w szkołach branżowych nie jest sprawą łatwą. By dotrzeć do uczniów i zainteresować ich tym przedmiotem potrzebna jest nauka poprzez taki dobór tematów, by były one bliskie uczniom i pokazywały im, że matematyka nie jest trudna i warto się jej uczyć. Tak właśnie została przygotowana seria „To się liczy!” opracowana przez specjalistów z wydawnictwa Nowa Era, przeznaczona dla szkół branżowych pierwszego stopnia.

Jej podstawowym założeniem jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie im, że w każdym zawodzie znajduje ona zastosowanie. Stąd w podręcznikach znalazło się wiele zagadnień pokazujących praktyczne wykorzystanie matematyki w życiu codziennym i zawodowym. Dzięki nim uczniowie są w stanie kształcić różne umiejętności matematyczne. Rozdziały zostały podzielone tak, by zawarte w nich treści były krótkie, logiczne i spójne. Stały układ podręcznika, przejrzysta szata graficzna i wyraźnie wyróżnione najważniejsze elementy zapewniają szybkie i intuicyjne odszukiwanie potrzebnych uczniom wiadomości. Zrozumieniu i zapamiętywaniu poszczególnych zagadnień służy także duża liczba czytelnych wykresów, tabel i rysunków geometrycznych. Poszczególne zadania zostały opatrzone podpowiedziami ułatwiającymi ich rozwiązanie. Każdy z rozdziałów kończy się zestawem zadań powtórzeniowych, które pomagają w uporządkowaniu i zapamiętaniu zdobytej wiedzy.

To, co wyróżnia serię „To się liczy!” to duża ilość odniesień do praktyki. Autorzy zaproponowali specjalne lekcje branżowe, w których poprzez bliską uczniom tematykę pokazują schematy różnych obliczeń – np. kaloryczności posiłków, zysków w firmie czy porównywania ofert handlowych. Wiele z tych przykładów zostało rozwiązane krok po kroku, dzięki czemu uczeń może je samodzielnie przeanalizować i nauczyć się odpowiednich metod pracy.


Z podręcznikiem połączony jest Zbiór zadań. Pozwala to na szybkie przejście od teorii do utrwalania wiedzy poprzez rozwiązywanie konkretnych przykładów. Mają one zróżnicowany poziom trudności, tak by każdy uczeń mógł znaleźć zadania dostosowane do swoich możliwości. Oczywiście na końcu Zbioru znajdują się wszystkie odpowiedzi do ćwiczeń i zadań. Dzięki temu uczniowie są sami w stanie stwierdzić, czy uzyskane przez nich rozwiązania są poprawne.

Mimo, że seria „To się liczy!” przygotowana została dla klas 1-3 szkół branżowych, to zawarty w niej materiał stanowi doskonałą bazę do dalszej nauki dla wszystkich chętnych, którzy po skończeniu tego etapu edukacji zechcą ją kontynuować w 2-letnich szkołach branżowych drugiego stopnia, a następnie przystąpić do egzaminu maturalnego.

Ładowanie...