Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Thanos

 (3 produktów)

Thanos. Marvel Now 2.0. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
56,48 79,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Thanos. Marvel Now 2.0. Tom 1

4/5
56,48 79,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Marvel: Crisis Protocol. Thanos

197,91 259,95 zł −24%
Wysyłka 2 dni robocze

Thanos

Seria komiksów "Marvel Now! 2.0" poświęcona postaci Thanosa - "Szalonego tytana", superzłoczyńcy, obecnego w uniwersum Marvela od 1973 r. i 55. tomie komiksu "Iron Man". Twórca postaci Thanosa, Jim Starlin, rozpoczął pracę nad sylwetką swojego bohatera podczas nauki w college'u; edukacja była dla niego etapem przejściowym między służbą wojskową a zawodowym tworzeniem komiksów. Jak sam wspomina, pomysł Thanosa narodził się podczas wykładu z psychologii, a ważnym źródłem inspiracji były dla niego postacie Metrona oraz wykreowanego przez Jacka Kirby'ego Darkseida.

Starlin otrzymał od studia Marvel propozycję pracy przy 55. numerze "Iron Mana", co dało mu okazję do przeniesienia projektu postaci Thanosa na papier. Początkowa sylwetka superzłoczyńcy była znacznie smuklejsza niż ta, którą znamy. Redaktor komiksu Roy Thomas zaproponował, by Thanos trochę urósł; to spodobało się Starlinowi tak bardzo, że bohater rósł i rósł coraz mocniej.

Thanos narodził się na księżycu Saturna - Tytanie, jako potomek Mentora i Sui-San. Matka, przerażona jego zniekształconym ciałem, niedługo po rozwiązaniu próbowała pozbawić go życia. Traumatyczne okoliczności narodzin naznaczyły dalsze życie Thanosa, zaś osobliwy wygląd spowodował odrzucenie go przez rówieśników. To napełniło go pretensjami do całego uniwersum. Szczególną pozycję wśród jego wrogów zajmowali członkowie rodziny: Thanos wszedł w otwarty konflikt zarówno ze swoim ojcem, jak i bratem, Starfoxem. Punktem zwrotnym stało się dla niego rozpoczęcie podróży po Galaktyce, której poświęcił kolejne 100 lat.

Thanos ogłosił się samozwańczym władcą Tytana i rozpoczął formowanie szeregów swojej armii, zaś osobistą moc zwiększał poprzez zmiany sekwencji genów. Z czasem wykształcił u siebie takie cechy i umiejętności, jak nadludzka siła i odporność na urazy mechaniczne, obojętność na bodźce wynikające ze zmian temperatur, elektryczności, promieni radioaktywnych czy substancji toksycznych. Thanos był bez pamięci zakochany w Śmierci, a wiele jego działań służyło wzbudzeniu u niej podziwu; ta rzuciła na niego klątwę, która przyniosła superzłoczyńcy nieśmiertelność.

Manipulacje genetyczne dokonywane przez Thanosa doprowadziły do wykształcenia się nowej rasy istot nazywanych jego imieniem. Thanosi przejęli nie tylko cechy swojego stworzyciela, ale i cechy charakterystyczne dla jego przeciwników; właściwość ta stanowiła dodatkową broń w bezpośrednich starciach między zwaśnionymi stronami.

Nad scenariuszami komiksów z serii "Thanos. Marvel Now! 2.0" pracowali m.in. Jeff Lemire i Donny Cates. Wśród autorów ilustracji należy wymienić m.in. Mike'a Deodato Jr., Germna Peraltę, Dylana Burnetta i Geoffa Shawa.

Ładowanie...