Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Teraz bajty

 (9 produktów)

Teraz bajty. Informatyka dla szkół ponadpodstawowych. Klasa I. Zakres podstawowy

(okładka miękka)

5/5
32,75 38,50 zł −15%
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkół ponadpodstawowych. Klasa II. Zakres podstawowy

(okładka miękka)

5/5
34,22 38,50 zł −11%
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa II

(okładka miękka)

16,79
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa III

(okładka miękka)

16,79
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa VI

(okładka miękka)

5/5
18,68
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa I

(okładka miękka)

16,79
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa V

(okładka miękka)

18,68
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa IV

(okładka miękka)

16,79
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa VII

(okładka miękka)

21,93
Wysyłka 24 godziny

Teraz bajty

Teraz bajty to seria podręczników do nauki Informatyki. Obejmuje pełny zakres szkolny od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż po trzecią klasę szkoły średniej. W przygotowaniu są kolejne części. Autorką serii jest Grażyna Koba - wybitna pedagog, od przeszło 30 lat związana z edukacją informatyczną i rozwojem tej dyscypliny nauki w Polsce. Jest informatykiem, byłym nauczycielem i doradcą metodycznym. Ogromna wiedza i zdobyte przez lata pracy doświadczenie pedagogiczne sprawiają, że podręczniki jej autorstwa są nie tylko pełne praktycznej wiedzy i informacji, ale jednocześnie odpowiadają na potrzeby i zainteresowania uczniów w różnym wieku. Podręczniki łączą wiedzę teoretyczną i zajęciami praktycznymi odbywającymi się w szkolnych pracowniach informatycznych.

Serię „Teraz bajty” rozpoczynają podręczniki dla klas I-III szkoły podstawowej. Każdy z nich zawiera około 200 zadań, których tematyka powiązana jest z pozostałymi treściami przewidzianymi dla tego etapu edukacji. W pierwszej klasie uczniowie zapoznają się środowiskiem programowania Baltie. Klasa druga to już bardziej zaawansowane zadania z programowania, które pozwalają na sterowanie czarodziejem w trybie Czarowanie, wydawanie mu poleceń oraz tworzenie prostych programów dzięki trybowi Programowanie.

Kolejny etap to klasy IV-VI szkoły podstawowej. Poza nauką niebłędnych w dzisiejszych czasach umiejętności związanych z obsługą komputera i podstawowych programów biurowych czy graficznych, cały czas kontynuowana jest nauka programowania. Uczniowie pracują w programach Baltie oraz Scratch. Uczą się pisać polecenia sekwencyjne, stosują instrukcje iteracyjne, zmienne i warunkowe.

Podręczniki dla klas VII-VIII kontynuują naukę obsługi podstawowych programów, m.in. formatowania tekstów, przygotowywania prezentacji multimedialnych czy bardziej skomplikowanych obliczeń w arkuszach kalkulacyjnych. Poznają także podstawy tworzenia stron internetowych bądź zakładania blogów przy pomocy systemu CMS -WordPress. Jednocześnie cały czas kontynuowana jest nauka programowania. Do poznanych wcześniej programów dochodzi Logomocja, a następnie uczniowie rozpoczynają pisanie programów w języku C++ oraz Python.

Podręczniki z serii „Teraz bajty” dla szkół ponadpodstawowych przygotowane zostały w oparciu o budowę modułową. Dzięki temu nauczyciel ma elastyczne możliwości w dostosowaniu kolejności realizacji poszczególnych części w zależności od grupy uczniów z którymi pracuje. Każdy z podręczników składa się z czterech, podobnych do siebie modułów:

Moduł A. Wokół komputera i sieci komputerowych

Moduł B. Wokół dokumentów komputerowych

Moduł C. Wokół algorytmiki i programowania

Moduł D. Wokół Internetu i projektów

W ofercie znajdują się podręczniki z zakresu podstawowego dla klas I-III liceów i techników po reformie edukacji. W przygotowaniu są kolejne części oraz podręczniki dla zakresu rozszerzonego.

Ładowanie...