Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Tajemnice BOGAtego życia

 (3 produktów)

Tajemnice bogatego życia

Skąd pochodzą powiedzenia „manna z nieba”, „ zakazany owoc”, „chleb powszedni” lub też „umywać od czegoś ręce”? Odpowiedź na to pytanie wraz z szeregiem innych biblijnych zagadnień znaleźć można w serii „Tajemnie BOGAtego życia” wydawnictwa „Jedność”.

Tajemnice BOGAtego życia, to seria podręczników do nauki religii dla klas IV-VIII szkół podstawowych. Podział materiału, zgodny z podstawą programową, zapewnia logiczną ciągłość wprowadzania uczniów w tajemnice religii i wiary.

Podręcznik dla klasy VI poszerza wiedzę zdobytą w młodszych klasach. Podzielony został na siedem rozdziałów zawierających treści od Starego Testamentu, aż po tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa:

I Bóg powołujący do istnienia – porządkowanie chaosu

II Bóg mówiący na różne sposoby

II Słowa i czyny Jezusa

IV Tajemnice Królestwa Bożego – przypowieści Jezusa

V Śmierć i chwała Jezusa

VI Kościół wspólnotą aż po Niebieskie Jeruzalem

VII Szczególne tajemnice roku

Każdy rozdział, to nie tylko przedstawienie historii biblijnych, ale także nawiązanie do codziennego życia. Dzięki temu łatwiej jest przyswoić szczegółową wiedzę oraz odnieść ją do zagadnień i problemów współczesnego świata. Całość napisana jest przystępnym dla młodego człowieka językiem, co sprawia, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością – bardziej, jako bliską sercu opowieść, niż klasyczny, szkolny podręcznik.

Ciekawym podsumowaniem jest zbiór najważniejszych świąt liturgicznych, które opisane zostały w ostatnim rozdziale. Autorzy przybliżają je młodzieży nie poprzez suche fakty, a nawiązania do codzienności, pokazując czym jest prawdziwa wiara wśród pokus komercyjnego postrzegania świąt.

Kolejnym atutem „Tajemnic BOGAtego życia” jest atrakcyjna, barwna szata graficzna. Nie dominuje nad treścią, ale zachęca do czytania i odkrywania historii na kolejnych kartach książki. Dodatkowo, wszystkie najważniejsze treści, modlitwy, czy zadania i podsumowania kolejnych partii materiału umieszczane są w kolorowych ramkach. Dzięki temu przyciągają one wzrok i przy powtórkach szybko pozwalają na wychwycenie najistotniejszych treści. Czytelny układ to oprócz atrakcyjnej treści jeden z niewątpliwych atutów tej serii podręczników.

W Tantis.pl można skompletować pełny zestaw pomocy do lekcji religii dla klasy VI, na który oprócz podręcznika składają się:

  • zeszyt ćwiczeń,

  • teczka pomocy, zawierająca kolorowe mapy, zdjęcia, ilustracje w formacje A4. W teczce znajduje się również gra edukacyjna "Przypowieści Jezusa" w formacie A2 oraz płyta CD z materiałami multimedialnymi i materiałami do druku,

  • płyta CD z pieśniami i piosenkami religijnymi.

Warto zaznaczyć, że „Tajemnice BOGAtego życia”, to jedna z najchętniej wybieranych przez katechetów serii do nauki religii w szkole podstawowej.

Ładowanie...