Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szóstka Wron

 (2 produktów)

Szóstka wron Tom 1

(okładka twarda)

Szóstka Wron

43,19 55,00 zł −21%
Wysyłka 24 godziny

Królestwo kanciarzy. Szóstka wron. Tom 2

(okładka twarda)

Szóstka Wron

41,99 55,00 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Szóstka Wron

"Szóstka wron" to dylogia fantasy autorstwa Leigh Bardugo. Jego akcja rozgrywa się w tak zwanym Grishaverse - świecie, w którym osadzone są inne książki tej autorki. Jest to uniwersum luźno inspirowane siedemnastowieczną Holandią. Akcja "Szóstki wron" rozgrywa się głównie w inspirowanym Amsterdamem mieście Ketterdam.

Tydzień po ucieczce Grishy, która przyjmowała śmiertelnie niebezpieczny narkotyk, pozwalający kontrolować i manipulować umysłami innych, kupiec Jan Van Eyck zwraca się do 17-letniego Kaza z - na pozór - niemożliwym zadaniem. Musi uratować pewnego naukowca i zapobiec ujawnieniu istnienia narkotyku światu. Kaz, za obietnicę sporej zapłaty, zaczyna rekrutować załogę - trafia do niej Inej Ghafa, szpieg, Nina Zenik - była żołnierka, Wylan Van Eyck (syn Jana Van Eycka), ekspert od wybuchów, Matthias Helvar - wcześniej łowca potworów i Jesper Fahey, strzelec z problemami hazardowymi.

Powieści cyklu charakteryzują się dynamiczną akcją, a ich charyzmatyczni bohaterowie sprawiają, że ciężko oderwać się od lektury. Język powieści jest lekki, skrzący się humorem, a konstrukcja świata zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Podobnie jak sama powieść - nie ma w niej zbędnych elementów, a każde wydarzenie jest istotne, nawet jeśli mogłoby się wydawać, że początkowo nie ma sensu.

Młodzi bohaterowie przeżyli w dotychczasowym życiu wiele trudnych chwil, dorastając na ulicach i przeżywając ciężkie jednak nie poddają się przeciwnościom losu.

"Szóstka wron" w Polsce publikowana jest przez Wydawnictwo Mag, w tłumaczeniu Małgorzaty Strzelec i Wojciecha Szypuły. Wspaniała powieść dla młodzieży jest również wspaniale wydana w twardej oprawie, na wysokiej jakości papierze, z fantastyczną okładką.

W składy cyklu wchodzą:

- "Szóstka wron" - Sześcioro wyrzutków i jeden niebezpieczny skok. Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie. Wystarczy, by wykonał niewykonalne zadanie - włamał się do Lodowego Dworu, niezdobytej wojskowej twierdzy, uwolnił zakładnika, a potem jeszcze przeżył dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać). Wie, gdzie szukać ludzi, wystarczająco zdesperowanych, by podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili.

- "Królestwo kanciarzy" Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy i tak już krucha i wątpliwa zostaje wystawiona na ciężką próbę. A na ulicach miasta trwa wojna. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.

Ładowanie...