Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szkolne szaleństwa

 (5 produktów)

Klątwa złamanej nogi. Szkolne szaleństwa

(okładka miękka)

16,37 24,99 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Atak tajemniczych kucharek. Szkolne szaleństwa. Tom 4

11,33 19,99 zł −43%
Wysyłka 24 godziny

Yeti na placu zabaw. Szkolne szaleństwa. Tom 8

13,01 19,99 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Ikarowy polot. Szkolne szaleństwa

12,48 18,99 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Szkolne szaleństwa

Jak zachęcić do czytania dzieci w wieku wczesnoszkolnym? Najlepiej dać im do przeczytania książki, z których bohaterami będą mogły się utożsamić!

Wydawnictwo Zielona Sowa wydało serię książek "Szkolne szaleństwa", która opowiada o Mai, dziewczynce, przeżywającej niezwykłe przygody w szkole i jej okolicach. Książeczki, napisane przez Pamelę Butchart, szkocką autorkę książek dla dzieci i nauczycielkę filozofii w liceum, pozwalają dzieciom spojrzeć na przygodny Mai tak, jakby same je przeżywały. Ponieważ autorka pracuje w szkole, wie, co może dziać się w przerwach między lekcjami, po lekcjach, a nawet w czasie matematyki czy historii!

Historie "Szkolnych szaleństw" są pełne humoru i niesamowitych przygód. Pisane prostym, zrozumiałym dla młodych odbiorców językiem. Historie uzupełnione są przez ilustracje autorstwa Thomasa Flinthama, ilustratora, który też lubi znikać we własnej wyobraźni w poszukiwaniu nowych postaci, światów i pomysłów do narysowania.

Wciągające historie "Szkolnych szaleństw" na pewno przekonają dzieci do czytania i sięgania po kolejne części tych zabawnych i fascynujących przygód małej Mai i jej kolegów, wpadających na szalone pomysły i bez przerwy węszących wszędzie spiski i tajemnicze zjawiska.

W skład cyklu wchodzą:

- "Naszą Panią napadli kosmici!" - Pani Nowak niespodziewanie zaczyna być miła dla uczniów, co wprawia ich w osłupienie. Potem na biurku pani pojawił się pluszowy miś, a przecież pani Nowak nie przepada za misiami. To raczej osoba, która nie cierpi szczeniaczków i uważa, że małe kocięta są brzydkie. Klasa zaczyna się wszystkiego domyślać - panią Nowak opanowali obcy przybysze. A teraz ona próbuje zmienić swoich uczniów w kosmitów!

- "Szpieg, który lubił szkolne obiady" - Maja zostaje opiekunką nowej uczennicy Matyldy, która jest Francuzką. Nie może się doczekać, kiedy nauczy Matyldę wymigiwać się od zjadania szkolnych obiadów zwanych trucizną, ale okazuje się jednak, że nowa uczennica uwielbia szkolne obiady! Klasa zaczyna się domyślać, że Matylda jest szpiegiem, który chce wykraść szkolne tajemnice.

- "Nasz dyrektor jest wampirem!" - Nowy dyrektor jest czarnowłosy, nosi pelerynę i ma dziwne gumowate wargi - Maja i jej koledzy są nim zadziwieni. Pewnego razu paczka przyjaciół przez przypadek podsłuchuje, jak dyrektor syczy w gabinecie, a na słońcu staje się czerwony jak burak! Ale dopiero kiedy dyrektor zabrania przyniesienia do szkoły pieczywa czosnkowego w Dniu Włoskim, wszystko staje się jasne - dyrektor jest wampirem!

- "Atak tajemniczych kucharek" - Szkolne obiady zmieniły się na gorsze, panie kucharki noszą czepki i krzywo się uśmiechają. Do tego wokół budynku szkoły latają stada mew i pojawia się nowa zapiekanka. A kiedy znika Marysia, wszystko staje się jasne - podstępne kucharki zamierzają zaatakować szkołę!

- "Ikarowy polot" - Maja uwielbia mity greckie - opowiada przyjaciołom o Ikarze, który na woskowych skrzydłach wzleciał zbyt blisko słońca, o wielkim drewnianym koniu, który zakończył wojnę trojańską, o królu Midasie i jego złotym dotyku oraz o pięknym Narcyzie, który zakochał się we własnym obliczu.

- "Klątwa złamanej nogi" - Marysia łamie nogę podczas ekstremalnego tańca i trafia do szpitala. W nocy budzą ją niepokojące odgłosy - czyżby zagipsowana noga Marysi została przeklęta? I kogo dopadnie klątwa złamanej nogi?

Ładowanie...