Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Staś Pętelka

 (0 produktów)

Przykro nam, ta seria nie zawiera żadnych produktów.

Staś Pętelka

Staś Pętelka to tytułowy bohater cyklu utworów dla dzieci autorstwa Barbary Supeł. Jak każdy mały chłopiec, Staś czasami jest podekscytowany, innym razem czegoś się boi albo ma jakieś wątpliwości. Wszystko to, co przeżywa jest osadzone w realności i dobrze znane wszystkim przedszkolakom. To duża wartość móc utożsamić się z bohaterem swojej ulubionej książki!

W serii książek o Stasiu Pętelce znalazły się następujące tytuły:

- „Staś Pętelka. Ferie w lesie” – Staś jedzie ze swoją rodziną po raz pierwszy na zimowe wakacje do puszczy; planują tam urządzić ognisko, przejechać się wielkimi saniami oraz poszukać śladów zwierząt na śniegu; czy uda się zrealizować wszystko to, co zamierzyli?

- „Staś Pętelka. Dzielny pacjent” – Staś zjadł za dużo rzeczy, których jeść nie powinien; jak się to skończyło? I czy ta sytuacja nauczy czegoś tytułowego bohatera?

- „Staś Pętelka.  Wielka wyprawa” – wakacje z dziadkami to jest to, co Jadzia i Staś bardzo lubią; czas płynie wtedy innym rytmem, a w górach jest przecież tyle do odkrycia!

- „Staś Pętelka. Nowy Piesek” – Staś uczy się zajmować pieskiem przygarniętym ze schroniska; na własnej skórze przekonuje się, że zwierzę to nie zabawka.

Cykl książek o czteroletnim  Stasiu Pętelce jest skierowany do przedszkolaków i opisuje znane każdemu dziecku wydarzenia. Książki są pełne atrakcyjnych ilustracji, które bardzo podobają  się młodemu czytelnikowi. Poznajemy też siostrę Stasia – Jadzię oraz ich koleżankę – Anię. Jak przystało na dzieci, przeżywają oni mnóstwo przygód, które wcale nie różnią się od tych, znanych nam z własnego domu.   

Mali czytelnicy chętnie wracają do historii o Stasiu. Lubią jego zwariowane pomysły i szybko się z nim zaprzyjaźniają. Oprócz wielu zabawnych perypetii, które dostarczają powodów do śmiechu, książki pomagają też oswajać trudne tematy, takie jak na przykład wizyta u lekarza. Wraz ze Stasiem można też poznać całą paletę rozmaitych emocji. Jego losy inspirują rodziców do rozmów z własnymi dziećmi na wiele ważnych tematów  

   

 

 

Ładowanie...