Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Seria z żurawiem

 (10 produktów)

A gdyby tak ze świata zniknęły koty? Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

5/5
26,97 33,00 zł −18%
Wysyłka 24 godziny

Kwiat wiśni i czerwona fasola. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

5/5
30,02 33,90 zł −11%
Wysyłka 24 godziny

Dziewczyna z konbini. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

4/5
24,56 29,99 zł −18%
Wysyłka 24 godziny

Życie zaczyna się w piątek. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

28,23 34,65 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Pszczoły i grom z oddali. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

42,93 45,70 zł −6%
Wysyłka 2 dni robocze

Kruso. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

32,33 39,90 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Kot, który spadł z nieba. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

24,56 29,99 zł −18%
Wysyłka 24 godziny

Sztormowe ptaki. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

24,56 29,99 zł −18%
Wysyłka 24 godziny

Cesarski zegarmistrz. Seria z Żurawiem

(okładka miękka)

32,33 39,90 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Seria z żurawiem

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich miłośników dobrych książek do fascynującej literackiej podróży dookoła świata. W cyklu Seria z Żurawiem wydawca zgromadził najciekawsze propozycje światowej literatury współczesnej. Książki opatrzone logiem żurawia pochodzą z różnych, najczęściej bardzo odległych, zakątków globu. W kraju pochodzenia cieszą się olbrzymią popularnością czytelników. Również krytycy doceniają ich wartość artystyczną, przyznając im najważniejsze wyróżnienia literackie.

Z założenia proponowane tytuły trafiają na polski rynek wydawniczy po raz pierwszy. Polscy czytelnicy mają więc szansę odkryć ciekawą, wartościową literaturę i poznać nowych autorów z odmiennych kręgów kulturowych.

Seria z Żurawiem poszerza horyzonty i daje możliwość zobaczenia świata z innej perspektywy. Starannie dobrane tytuły zmuszają czytelników do głębokiej refleksji nad kondycją współczesnego świata i ludzkości. Autorzy nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów społecznych, ale robią to w zupełnie inny sposób niż ten, do którego przyzwyczaiła odbiorców literatura europejska. Motywy postępowania głównych bohaterów różnią się od standardów kultury Zachodu. Europocentryczne wzorce normalności ustępują miejsca standardom krajów azjatyckich, afrykańskich i innych. Tym bardziej opisywane historie zaskakują i długo pozostają w pamięci czytelników. W serii nie brakuje mrocznej prozy, która obnaża zakłamanie nowoczesnego świata i ciemną stronę ludzkiej natury. Nieoczywiste dla polskiego czytelnika ujęcie trudnych tematów pozwala rozprawić się raz na zawsze z krzywdzącymi stereotypami oraz negatywnymi schematami myślowymi, które ludzie często nieświadomie przekazują sobie z pokolenia na pokolenie.

W Serii z Żurawiem znajdziemy szeroką ofertę książek twórców japońskich takich jak: Sayaka Murata, Takashi Hiraide, Riku Onda, Yu Miri itd. Ponadto w ramach cyklu ukazała się proza między innymi: Clarissy Goenawan z Singapuru, Einara Karasona z Islandii, Ayelet Gundar-Goshen z Izraela oraz ukraińsko-niemieckiej pisarki i dziennikarki Katji Petrowskiej.

Szczególnie polecamy tytuły poniżej:

  • Sayaka Murata "Dziewczyna z konbini." - To chwytająca za serce historia aspołecznej 36-latki, która lekceważy opinię rodziny i stara się żyć w zgodzie z samą sobą. Nie marzy o życiowej stabilizacji ani o założeniu własnej rodziny. Szuka swojej tożsamości poza schematami, jakie od wczesnego dzieciństwa wpajali jej rodzice.

  • Ioana Parvulescu "Życie zaczyna się w piątek." - W 1897 r. gdzieś na polach, na przedmieściach Bukaresztu pewien człowiek znajduje nieprzytomnego mężczyznę w dziwacznym ubraniu. Kim jest znaleziony mężczyzna? Jaką tajemnicę ukrywa?

  • Lutz Seiler "Kruso." - Wyspa Hiddensee na Morzu Bałtyckim jest owiana niechlubną legendą, dlatego przyciąga różnych życiowych rozbitków. Pojawienie się na niej Eda wywraca do góry nogami życie lokalnej wspólnoty, którą przewodzi tajemniczy Kruso.

  • Genki Kawamura "A gdyby tak ze świata zniknęły koty?" - Samotny, młody listonosz przeżywa szok, gdy lekarze diagnozują u niego śmiertelną chorobę i dają mu zaledwie kilka miesięcy życia. W tym trudnym czasie bohater spotyka diabła, który kusi go przedłużeniem życia w zamian za pewną przysługę.

Ładowanie...