Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Saga Azjatycka

 (4 produktów)

Shogun. Saga Azjatycka. Tom 1

(okładka twarda)

5/5
37,59 64,00 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Król szczurów. Saga Azjatycka. Tom 4

(okładka twarda)

5/5
20,09 34,00 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Gai Jin. Saga Azjatycka. Tom 3

(okładka twarda)

37,59 64,00 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Tai Pan. Saga Azjatycka. Tom 2

(okładka twarda)

28,39 49,00 zł −42%
Wysyłka 24 godziny

Saga Azjatycka

"Saga azjatycka" to sześć powieści napisanych przez Jamesa Clavella w latach 1962–1993. Ich głównymi bohaterami są Europejczycy w Azji i wzajemny wpływ na siebie dwóch cywilizacji - Wschodu i Zachodu.

Nazwa "Saga azjatycka" została po raz pierwszy zastosowana do serii po opublikowaniu książki Shogun. James Clavell, jako potomek rodziny długo służącej Imperium Brytyjskiemu, który był jeńcem wojennym Japończyków podczas drugiej wojny światowej, chciał swoją opowieścią przybliżyć „historię Anglosasów w Azji".

Część z powieści "Sagi azjatyckiej" opisuje losy wielkiej firmy handlowej Struan's, Noble House of Asia, jej założyciela Dirka Struana i jego potomków. W całej serii występują dziesiątki postaci, z bardzo złożonymi relacjami rodzinnymi - niektóre postacie pojawiają się w wielu książkach, a wiele postaci jest choćby wspomnianych w kolejnych powieściach.

Akcja powieści toczy się między XVII a XX wiekiem w Japonii, Hong Kongu, Singapurze i innych miejscach w Azji.

James Clavell, żyjący w latach 1924-1994 to jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy (urodzony w Australii), a także wzięty scenarzysta filmowy. Był również orientalistą, zafascynowanym kulturą Dalekiego Wschodu. Świetnie znał kilka azjatyckich języków, w tym malajski, chiński i japoński. "Saga azjatycka" sprzedała się w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

Wydane przez Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda książki w twardej oprawie i znakomitej jakości będą stanowiły ozdobę każdej półki konesera literatury.

W skład "Sagi azjatyckiej" wchodzą:

- "Shogun" - angielski żeglarz John Blackthorne trafia do Japonii, w której władzę ma objąć kilkuletni następca Toyotomiego Hideyoshiego, jednak do uzyskania przez niego pełnoletniości władzę sprawuje pięcioosobowa Rada Regencyjna. Wkrótce między jej członkami dochodzi do konfliktu, którego kulminacją staje się bitwa pod Sekigaharą, w której samuraje pana Toranagi zabili kilkadziesią tysięcy żołnierzy wroga. A do tego zwycięstwa w znacznej mierze przyczynił się Blackthorne.

- "Tai-Pan" - dwie handlowe potęgi rywalizują ze sobą o władzę nad brytyjską kolonią w Hongkongu i o monopol na handel z Chinami. Dwóch kupców, Dirk Struan i Tyler Brock, walczą o dominację w Hongkongu. Pasjonująca opowieść o XIX-wiecznych przemytnikach opium i kupcach, którzy gotowi byli podjąć każde ryzyko, a niebezpieczeństwo traktowali jak chleb powszedni.

- "Gai-Jin" - XIX-wieczna Japonia wkracza w nowoczesność, a jednocześnie targana jest separatystycznymi spiskami tajnych sprzysiężeń samurajów, shishich, dążących do wypędzenia wszystkich cudzoziemców z kraju. Walkę z nimi musi podjąć Toranaga Yoshi, a tymczasem do Yokohamy przybywa nowy gai-jin, Malcolm Struan.

- "Król szczurów" - książka o zachowaniu człowieka w sytuacji ekstremalnej. Ale nawet w piekle można być człowiekiem wolnym i zachować resztki godności - jak dwuznaczny moralnie amerykański kapral, nazywany przez współwięźniów Królem, albo jak kapitan Marlowe, literackie alter ego pisarza.

- "Noble House" - Hongkong,1963 rok. Ian Dumross, potentat finansowy każdą chwilę życia poświęca pomnażaniu majątku. Wielki biznes, miłość, nienawiść, walki szpiegów a wszystko to w oszałamiającym tempie.

- "Whirlwind" - 1979 rok, tuż po obaleniu w Iranie szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników wielkiego religijnego przywódcy ajatollaha Chomeiniego. Iran to ropa, jak zatem wpłynie to na przyszłość i interesy wielkich korporacji przemysłowych? Kto i dlaczego będzie mógł dalej robić interesy w świecie ajatollahów?

Ładowanie...