Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Rork

 (1 produktów)

Rork. Księga 1

(okładka twarda)

5/5
89,54 139,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Rork

Enigmatyczna postać o starożytnym i nieznanym pochodzeniu, białowłosy wędrowiec o długich włosach, w nieodłącznym długim, czarnym płaszczu – Rork. To taki typ osoby, którą przyciągają niezwykłe wydarzenia, lubi rozwiązywać zagadki, interesuje się zjawiskami paranormalnymi i legendami. Wie, jak rozszyfrować starożytne pisma i ma pewne bardzo szczególne moce (w szczególności przechodzenie z jednego równoległego świata do drugiego, przez czas i przestrzeń – gdzie stawia czoło demonom i przeżywa niesamowite przygody). Niekiedy działa również jako badacz zjawisk paranormalnych.

Rork nie pamięta swojej przeszłości – w czasie swoich podróży ogląda przedstawienia poprzedniego życia, próbując odzyskać nad nim kontrolę przez zbieranie informacji o sobie i swoich przeszłych czynach. Wszystko to sprawia, że jest bardzo skrytym człowiekiem i powoli ujawnia fakty o sobie, bo sam musi je na nowo odkrywać.

Rork powstał w wyobraźni Andreasa – niemieckiego rysownika i scenarzysty komiksowego, mieszkającego we Francji i tworzącego po francusku. Jest on wielkim indywidualistą w swojej twórczości, dlatego początkowo ciężko było mu znaleźć swoje miejsce na europejskiej komiksowej scenie. Rork był pierwszą (udaną) próbą pokazania jego niezwykłej twórczości - pierwotnie postać pojawiła się w magazynie Tintin w 1978 roku, a od 1988 do 2012 roku wychodziły tomy przygód Rorka jako samodzielne albumy.

Seria zbiorczych albumów Rork wydana została na nowo na polskim rynku przez Wydawnictwo Kurc. Wydawnictwo to powstało dzięki połączeniu księgarni internetowej Incal i miłości do komiksów Bartosza Kurca, który postanowił wydawać w Polsce szeroko pojmowany komiks środka - ambitne komiksy fantastyczne, przygodowe i inne, które dotąd nie były wydawane w naszym kraju lub są od dawna niedostępne.

Komiksy Rork, podobnie jak inne dzieła Andreasa, wyróżnia specyficzna narracja, a plansze zawierają często charakterystyczne, długie i wąskie kadry tworzone przy użyciu mistycznej, realistycznej kreski. Artysta lubi eksperymentować, ukrywać wskazówki, co wymaga od czytelnika sporo uwagi przy lekturze przypominającej odszyfrowywanie rebusu. Komiksy te cechuje tajemniczość i symbolika oraz napięta atmosfera niepokoju, zarówno w treści, jak i obrazie.

Seria ukazała się w twardej oprawie, na wysokiej jakości papierze.

W serii Rork ukazały się:

Rork. Księga 1 - zawiera cztery oryginalne albumy - Duchy (po raz pierwszy w kolorze), Fragmenty, Przejścia, Cmentarzysko katedr oraz dwie dodatkowe nowele, galerię oraz nowe teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

Rork. Księga 2 – zawierający oryginalne albumy Gwiezdne światło, Koziorożec, Zejście i Powrót, a także niepublikowane teksty i ilustracje autora.

Ładowanie...