Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Romans historyczny

 (1 produktów)

Inna panna Bridgerton, czyli rejs ku miłości. Bridgertonowie

(okładka miękka)

24,59 44,80 zł −45%
Wysyłka dzisiaj

Romans historyczny

Romans jako gatunek literacki ma spore grono wiernych fanek, które z wypiekami na twarzy pochłaniają kolejne romantyczne opowieści. Współcześnie dużym powodzeniem cieszą się historie miłosne, których akcja toczy się w precyzyjnie określonej epoce historycznej, najczęściej w odległych czasach, przed wiekami. Tłem dla romantycznej miłości są zwykle niespokojne czasy wojenne, historyczne zawieruchy lub dziejowe rewolucje. Dodatkowo wątek uczuciowy nierzadko przeplata się z opisem przemian społecznych i kulturowych, zachodzących w świecie głównych bohaterów.

Miłość z historią w tle to domena popularnej serii wydawniczej "Romans historyczny", ukazującej się nakładem Wydawnictwa Amber. Publikowane powieści kobiece łączą w sobie elementy romantyczne, erotyczne i sentymentalne. Książki trafnie opisują silne namiętności, jakie towarzyszą rodzącej się miłości dwojga ludzi. Bez wątpienia są wnikliwym studium ludzkich emocji. Historie są przedstawiane najczęściej z perspektywy kobiet, dlatego czytelniczki mocno angażują się w fabułę i odczuwają silną więź z bohaterkami powieści.

Wspólnie z postaciami z książek kobiety przeżywają ekscytację niewinnym flirtem, niepewność uczuć, wzajemną fascynację, obawy przed wejściem w związek, erotyczne pożądanie, a niekiedy nawet ból po rozstaniu.

W ramach cyklu "Romans historyczny" wydawca proponuje przede wszystkim książki znanych i cenionych autorów anglojęzycznych takich jak np.: Nicole Jordan, Tessa Dare, Shana Galen, Stephanie Laurens oraz Julie Anne Long.

Kolekcja "Romans historyczny" to gwarancja doskonałej rozrywki w kobiecym stylu. Książki stanowią sprawdzony prezent na każdą okazję dla: mamy, siostry, żony lub przyjaciółki. Tytuły publikowane w ramach serii spełnią oczekiwania najbardziej wymagających miłośniczek literatury kobiecej. Najpopularniejszymi propozycjami linii wydawniczej są:

Wstęp do cyklu książek o perypetiach rodziny Bridgertonów, znanej szerokiej publiczności z serialu Netflixa. Poppy Bridgerton jest odważna i temperamentna. Nie interesują ją młodzi, nieopierzeni chłopcy, spotykani w londyńskich salonach. Marzy o prawdziwym mężczyźnie z krwi i kości, który będzie inteligentnym poszukiwaczem przygód. Pewnego dnia, przechadzając się brzegiem morza, zostaje porwana przez piratów i trafia wprost na piracki okręt, którym dowodzi intrygujący kapitan Andrew Rokesby...

Przystojny zawadiaka Roland Northbridge wyjeżdża z rodzinnej posiadłości w atmosferze skandalu, tuż po zerwanych zaręczynach z Dianą Belgrave. Porzucony przez ukochaną szuka szczęścia poza Anglią, ale ostatecznie decyduje się wrócić w rodzinne strony. Z ogromnym zdziwieniem odkrywa, że niedoszła panna młoda została guwernantką jego rodzeństwa, a on sam uchodzi w eleganckim towarzystwie za szaleńca, którego nie warto poślubić. Postanawia odzyskać dobre imię i Dianę.

Nicholas Lyon zarządza w Londynie elitarnym, choć okrytym złą sławą, klubem dla dżentelmenów. Nieoczekiwanie dziedziczy książęcy tytuł i posiadłość Enderley, której chciałby się jak najszybciej pozbyć, bo kojarzy się mu ze złymi wspomnieniami z przeszłości. Ku jego zdziwieniu szybkiej likwidacji posiadłości sprzeciwia się, zarządzająca nią po śmierci ojca, Thomasina Thorne. Energiczna kobieta za wszelką cenę chce uratować miejsce, które uważa za swój prawdziwy dom...

Anthony Stalbridge odczuwa niewytłumaczalną wieź z Louisą Bryce, choć kobieta robi wszystko, by go do siebie zniechęcić. Oboje spotykają się w eleganckiej rezydencji pana Hastingsa i nieoczekiwanie muszą grać namiętnych kochanków przed zatrudnionym przez właściciela strażnikiem domu. Od tej chwili łączy ich wspólna tajemnica i chęć rozwikłania zagadki szanowanego arystokraty.

Ładowanie...