Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Reporterska

 (7 produktów)
?

27 śmierci Toby'ego Obeda

(okładka miękka)

Reporterska, Seria reporterska

27,49 
Wysyłka 24 godziny

Zrób sobie raj

(okładka miękka)

Reporterska, Seria reporterska

26,29 
Wysyłka 24 godziny

Nie zdążę

(okładka zintegrowana)

Reporterska, Seria reporterska

21,99 
Wysyłka 24 godziny

Kurs na ulicę szczęśliwą

(okładka miękka)

Reporterska, Seria reporterska

20,89 
Wysyłka 24 godziny

Panna Doktór Sadowska

(okładka zintegrowana)

Reporterska, Seria reporterska

23,59 
Wysyłka 24 godziny

Domy bezdomne

(okładka miękka)

Reporterska, Seria reporterska

20,39 
Wysyłka 24 godziny

Wszyscy jesteśmy dziwni

(okładka miękka)

Reporterska, Seria reporterska

20,39 
Wysyłka 24 godziny

Reporterska

Seria Reporterska wydawnictwa Dowody na Istnienie przedstawia najciekawsze, premierowe książki reporterskie z kraju i ze świata. W ramach cyklu ukazują się zarówno tytuły znanych i lubianych autorów, jak i początkujących reportażystów. To najlepsza literatura gatunku non-fiction, wybrana przez niekwestionowane gwiazdy polskiego reportażu. 

Nie ma w tym cienia przesady! Wydawnictwo Dowody na Istnienie prowadzi bowiem Fundacja Instytut Reportażu, promująca na szeroką skalę literaturę faktu. Nazwa oficyny wydawniczej nawiązuje do książki reporterskiej Hanny Krall pod tym samym tytułem. Pomysłodawcami wydawnictwa są: Mariusz Szczygieł i Wojciech Tochman, znakomici polscy reportażyści, a redaktor naczelną - Julianna Jonek. Nazwiska założycieli są gwarantem literatury non-fiction najwyższej próby: rzetelnej i dokładnie sprawdzonej pod kątem merytorycznym.

Autorzy serii nie boją się poruszać trudnych, wręcz kontrowersyjnych, tematów. Pokazują czytelnikom świat bez obróbki i zmuszają ich do refleksji nad kondycją współczesnego społeczeństwa. Książki obnażają ludzkie słabości, często konfrontując człowieka z samym sobą w sytuacji próby. Tematy poruszane przez Reporterską są zazwyczaj pomijane w codziennym przekazie medialnym. Pomimo nieobecności w debacie publicznej, budzą olbrzymią ciekawość i jeszcze większe emocje. Reportaże stanowią próbę odpowiedzi na kluczowe pytania o istotę człowieczeństwa i sens istnienia. 

Seria Reporterska nie ogranicza się do jednego sposobu narracji. Umiejętnie łączy klasyczny reportaż z wywiadem, biografią, śledztwem dziennikarskim, fotografią, publikacją historyczną i literaturą podróżniczą. To szeroko pojęta literatura faktu, która próbuje nakłonić czytelników do samodzielnego odkrywania świata zewnętrznego i wyrobienia sobie indywidualnej opinii na opisywany temat. Wszystkie tytuły serii cechuje reporterska dociekliwość i niezwykły entuzjazm do poszukiwania prawdy, choćby najtrudniejszej. Książki spodobają się ludziom ciekawym świata, którym zależy na poszerzaniu horyzontów.

Do godnych uwagi tytułów wydanych w serii zaliczamy:

  • Olga Gitkiewicz “Nie zdążę.”

To szokująca opowieść o wykluczeniu komunikacyjnym rzeszy Polaków. Okazuje, że w XXI w., w kraju  należącym do cywilizowanej Unii Europejskiej, transport publiczny może być dobrem niedostępnym dla ogółu...  

  • Joanna Gierak-Onoszko “27 śmierci Toby’ego Obeda.” 

Reportaże przedstawiają szerokiej publiczności nieznane bliżej oblicze Kanady. Publikacja jest książkowym debiutem autorki znanej ze współpracy z tygodnikiem “Polityka”. 

  • Dorota Brauntsch “Domy bezdomne.” 

Dorota Brauntsch wzięła na warsztat wiejską architekturę Górnego Śląska, a w szczególności murowane chłopskie domy z okolic Pszczyny. 

  • Bartosz Gardocki “Kurs na ulicę szczęśliwą.”

Gardocki porzucił stabilną pracę w korporacji, by pracować w zawodzie taksówkarza. Tym samym spełnił swoje największe marzenie i stał się szczęśliwy. Prędko odkrył, że kursy taksówką nie są zwyczajną usługą transportową, a bliskim spotkaniem dwóch ludzi, podczas którego wiele może się zdarzyć.

  • Wojciech Szot “Panna Doktór Sadowska.”

Historia życia nieheteronormatywnej Zofii Sadowskiej - pierwszej w Imperium Rosyjskim polskiej lekarki z doktoratem, działaczki społecznej, zaangażowanej feministki, przedsiębiorczyni i wizjonerki, a jednocześnie bohaterki głośnego skandalu obyczajowego, której międzywojenna Warszawa nie mogła wybaczyć odmiennej orientacji seksualnej.

Ładowanie...