Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Relax

 (3 produktów)

Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
59,69 79,99 zł −25%
Wysyłka dzisiaj

Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
54,59 79,99 zł −32%
Wysyłka dzisiaj

Relax

Komiksy mają w sobie pewną magiczną moc, która pozwala błyskawicznie oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w wymyśloną krainę. Właśnie dlatego na przełomie lat 70. i 80 powstało kultowe pismo „Relax”, które skupiało wokół siebie miłośników rysunkowych opowieści.

Magazyn „Relax” przez pięć lat swojego istnienia doczekał się 31 numerów. Jednak na przełomie lat nadal pozostaje on najsłynniejszym polskim magazynem komiksowym. To właśnie w „Relaxie” publikowali tacy autorzy jak Tadeusz Baranowski czy Grzegorz Rosiński. Na łamach tego magazynu ukazały się pierwsze przygody Thorgala – jednego z najpopularniejszych bohaterów komiksowych w Europie.

40 lat po wydaniu pierwszego numeru ukazała się „Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 1.” w której znajdują się komiksy stworzone przez prawdziwych mistrzów. Różnorodność zarówno pod względem tematu, jak i stylistyki sprawia, że to dzieło zebrane to prawdziwa perełka dla fanów komiksów. To także nostalgiczna podróż w przeszłość i okazja do odświeżenia sobie historii, które czytało się jako dziecko. Dla młodszych czytelników antologia jest doskonałym przykładem, w jaki sposób rozwijał się komiks polski.

Jak dotąd w serii ukazały się już trzy tomy, które przestawiają opowieści rysunkowe najważniejszych twórców polskiego komiksu. Pierwszy tom zebrał dzieła takich autorów jak Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Grzegorz Rosiński, Marek Szyszko, Jerzy Wróblewski czy Bogusław Polch. W drugim i trzecim tomie do tego grona dochodzą Edward Lutczyn, Witold Parzydło, Szymon Kobyliński i Zbigniew Wójcicki.

W środku znajdziesz ponad 150 (w zależności od tomu) stron kultowych już komiksów. W zależności od nastroju możesz wybrać coś z fantastyki, komiks wojenny, historyczny, czy też humorystyczny. Ta antologia opowieści rysunkowych pozwoli Ci skupić się nie tylko na fabule, ale też znakomitym kunszcie ilustracji. Różnorodność form sprawia, że każdy z komiksów został nacechowany indywidualną energią.

Ładowanie...