Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Psychologia

 (10 produktów)

1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Psychologia

(okładka miękka)

5/5
39,90 49,90 zł −20%
Wysyłka 2 dni robocze

Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie. Psychologia

(okładka miękka)

37,69 46,88 zł −20%
Wysyłka 2 dni robocze

Ja jestem OK - ty jesteś OK. Psychologia

(okładka miękka)

38,39 44,90 zł −14%
Wysyłka 3 dni robocze

Niezwyczajni ludzie. Nowe spojrzenie na autyzm. Psychologia

(okładka miękka)

5/5
34,29 39,90 zł −14%
Wysyłka 2 dni robocze

Jak pokonać objadanie się. Psychologia

(okładka miękka)

5/5
39,47 45,14 zł −13%
Wysyłka 2 dni robocze

Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu. Psychologia

(okładka miękka)

5/5
32,59 44,94 zł −27%
Wysyłka 2 dni robocze

Kochaj i pomóż dorosnąć. Psychologia

(okładka miękka)

32,59 44,99 zł −28%
Wysyłka 2 dni robocze

Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem. Psychologia

(okładka miękka)

5/5
32,59 44,99 zł −28%
Wysyłka 2 dni robocze

Porozmawiajmy o autyzmie. Przewodnik dla rodziców i specjalistów. Psychologia

(okładka miękka)

46,39 59,00 zł −21%
Wysyłka 2 dni robocze

Psychologia

Psychologia jest nauką, która przede wszystkim bada i opisuje mechanizmy oraz prawa rządzące ludzką psychiką, zachowaniami, relacjami międzyludzkimi. Choć rozwój psychologii jako nauki datuje się na wiek XIX, związane z nią zagadnienia leżały w kręgu ludzkich zainteresowań już od czasów starożytności.

- sądowa,

- pracy,

- sportu,

- neuropsychologia,

- wychowawcza,

- ekonomiczna,

- zdrowia.   

Ogromny jest zakres tematów, którymi psychologia jako dziedzina nauki akademickiej się zajmuje. Bada między innymi:

- emocje,

- postrzeganie,

- procesy motywacji,

- zaburzenia osobowości,

- rozwój człowieka w zakresie psychicznych mechanizmów,

- psychologiczne aspekty twórczości człowieka i religii.

Coraz więcej ludzi, zawodowo niezwiązanych z psychologią, przejawia zainteresowanie tą dziedziną nauki. Wiedza psychologiczna jest użyteczna w codzienności każdego człowieka. Dla rodziców bywa bezcennym źródłem wsparcia w chwilach kryzysu, przedsiębiorcom daje konkretne wskazówki jak motywować swoich pracowników, a lekarzom uświadamia, że przyczyny niektórych chorób mogą tkwić w psychice.

Seria „Psychologia” jest skierowana dla wszystkich, których ta dziedzina nauki jest interesująca i pragną poszerzyć swoją wiedzę. To naturalne, że człowiek próbuje poznać mechanizmy rządzące ludzką psychiką, co w efekcie może przynieść zrozumienie samego siebie. Nazywanie emocji, akceptacja własnej niedoskonałości, praca nad przekonaniami – tego typu aktywności niewątpliwie przyczyniają się do poprawy jakości życia.

W cyklu „Psychologia” ukazały się między innymi następujące pozycje:

 - „Jak pokonać objadanie się” (Christopher G. Fairburn) – książka dla wszystkich, którzy mają problem z kontrolą nad jedzeniem – bez względu na wagę, płeć czy wiek; zawiera wiele wartościowych wskazówek, jak pomóc samemu sobie w trudnej sytuacji napadowego objadania się;

- „1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera” (Ellen Notbohm, Veronica Zysk) – pozycja obowiązkowa dla rodziców, terapeutów i nauczycieli, którzy na co dzień towarzyszą dzieciom ze szczególnymi potrzebami; znajdziemy tu mnóstwo zabaw i ćwiczeń, które wspomogą rozwój najmłodszych;

- „Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu” (Sue Gerhardt) – wciągające dzieło popularnonaukowe, które w niesamowitym stylu przedstawia badania naukowe na temat rodzicielstwa, mózgu i rozwoju emocjonalnego.

Różnorodność tematów podejmowanych przez poszczególne pozycje z serii zatytułowanej „Psychologia” stanowi duży walor cyklu. Bez wątpienia każdy znajdzie tu coś interesującego.

Współczesny świat pełen jest stresorów. Nieustannie gdzieś pędzimy. Skupiamy się na realizacji konkretnych zadań, nie przywiązując dużej wagi do budowania relacji. Swoją troskę o siebie i swoich najbliższych wyrażamy przygotowaniem zdrowego, odpowiednio zbilansowanego posiłku, atrakcyjnym prezentem lub zorganizowaniem wolnego czasu w ciekawy sposób. Okazuje się jednak, ze tego typu działania do niczego dobrego nie prowadzą.  Warto zatem pogłębić wiedzę psychologiczną, by móc jak najlepiej wesprzeć samego siebie i swoich bliskich w rozmaitych codziennych wyzwaniach.  

Seria „Psychologia” pokazuje, jak wiedza z  zakresu tej dziedziny nauki może być pomocna w zwykłej codzienności. Nie trzeba kończyć specjalistycznych kursów czy studiów psychologicznych, by umieć przełożyć informacje z dziedziny psychologii na konkretne działania. Dzięki książkom z tego cyklu przyjrzymy się bliżej funkcjonowaniu dziecka ze spektrum autyzmu, poznamy tajemnice odporności psychicznej, a nawet otrzymamy wsparcie, gdy zechcemy odbudować głęboką relację w naszym związku.

Ładowanie...