Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Przygody Tomka Wilmowskiego

 (9 produktów)

Tomek na tropach Yeti. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 4

(okładka twarda)

5/5
18,19 27,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Tomek na Czarnym Lądzie. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 2

(okładka twarda)

19,39 29,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Tomek wśród łowców głów. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 6

(okładka twarda)

19,39 29,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Tomek w grobowcach faraonów. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 9

(okładka twarda)

5/5
18,19 27,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Tomek w Gran Chaco. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 8

(okładka twarda)

22,39 34,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Tomek w grobowcach faraonów. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 9

(okładka miękka)

12,19 17,90 zł −32%
Wysyłka dzisiaj

Tomek na tropach Yeti. Kolekcja: Klub Podróżnika. Tom 4

(okładka miękka)

12,19 17,90 zł −32%
Wysyłka dzisiaj

Przygody Tomka Wilmowskiego

Tomek Wilmowski to ciekawy i spragniony życia chłopak. Urodził się w 1887 roku, jednak poznajemy go dopiero w 1902 roku, jako czternastolatka, wychowującego się u wujostwa Karskich. Ojciec chłopca, Andrzej, spiskował przeciwko caratowi, dlatego musiał uciekać z kraju, a jego matka zmarła, gdy był małym dzieckiem. Pewnego dnia do domu Karskich przybywa Jan Smuga, przyjaciel ojca Tomka. Zabiera ze sobą chłopca i doprowadza do jego spotkania z ojcem. Tak rozpoczynają się Przygody Tomka Wilmowskiego, opisane przez Alfreda Szklarskiego w kilkunastu tomach.

Alfred Szklarski, żyjący w latach 1912-1992, specjalizował się w pisaniu literatury podróżniczo-przygodowej dla młodzieży, był też popularyzatorem wiedzy o polskich podróżnikach i przyrodnikach. W cyklu o Przygodach Tomka Wilmowskiego przedstawia podróże w egzotyczne i nieznane czytelnikom miejsca w Australii, obu Amerykach, Azji i Afryce.

W XXI wieku nowe wydanie książek z serii opublikowało Wydawnictwo Muza.

W skład serii Przygody Tomka Wilmowskiego wchodzą:

- Tomek w krainie kangurów - wujostwo boi się, że Tomek Wilmowski, który opór przeciwko caratowi ma we krwi i niezbyt udolnie powstrzymuje rewolucyjne zapędy, nawet będąc dopiero w gimnazjum, napyta sobie biedy. Korzystając z okazji, wysyłają chłopca do jego ojca, który przebywa na emigracji. Razem udają się do egzotycznej Australii na łowy.

- Tomek na Czarnym Lądzie - wyprawa do Afryki będzie znacznie bardziej niebezpieczna niż wyprawa australijska. Podróżnicy, w tym Tomek, będą mieli na celu złowienie bardzo rzadkich gatunków zwierząt, takich jak goryle czy okapi leśne.

- Tomek na wojennej ścieżce - akcja tej części rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, gdzie Tomek regeneruje siły po afrykańskich przygodach. W czasie jednej z konnych wypraw po okolicy, poznaje młodego Indianina Navajo, Czerwonego Orła. Wspólnie będą uczestniczyć w uwolnieniu porwanej Sally, przyjaciółki Tomka, oraz w walce z innym szczepem Indian, Zuni.

- Tomek na tropach Yeti - Jan Smuga prosi Tomka, jego ojca i bosmana Nowickiego o pilne przybycie do Indii. W Bombaju nie spotykają pana Smugi, jednak zgodnie z informacją, zawartą w przekazanym przez niego liście, wyruszają do Alwaru. A to nie jedyne przygody, jakie czekają na Tomka w Indiach.

- Tajemnicza wyprawa Tomka - Tomek i towarzysze wyruszają do Rosji, by uratować kuzyna Tomka, Zbyszka Karskiego, zesłanego na Syberię za spiskowanie przeciwko caratowi. Ukrywają swoją tożsamość i - jako pretekst - podają urządzenie polowania. Okazuje się jednak, że carski urzędnik przejrzał ich zamiary i zaczyna się walka z czasem o uwolnienie Zbyszka i wydostanie się z Rosji.

- Tomek wśród łowców głów - po ucieczce z Rosji Wilmowscy i ich towarzysze wyruszają do Australii, a stamtąd do Nowej Gwinei, gdzie czekają ich kolejne niebezpieczeństwa i przygody.

- Tomek u źródeł Amazonki - w pierwszej części książki Jan Smuga, który wyruszył w pościg za mordercami kierownika plantacji, kieruje się do Peru, gdzie znika bez śladu. Do Brazylii przyjeżdżają Tomek, Sally i kapitan Nowicki, by pomóc w poszukiwaniach. Wyruszają w górę rzeki, by odnaleźć przyjaciela.

- Tomek w grobowcach faraonów - Smuga przyjeżdża do Egiptu, gdzie Tomek i inni przyjaciele przebywają na wakacjach. Ma odnaleźć fałszerza dzieł sztuki, Żelaznego Faraona, okrutnego przestępcę.

Ładowanie...