Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Polecone z Zagranicy

 (5 produktów)

Dwa dla mnie, jeden dla ciebie. Polecone z Zagranicy

(okładka twarda)

5/5
18,59 29,90 zł −38%
Wysyłka 2 dni robocze

Najmocniej na świecie!

5/5
22,19 34,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa

(okładka twarda)

19,29 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Maleńki Król

(okładka twarda)

19,29 29,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Polecone z Zagranicy. Jestem najsilniejszy

(okładka twarda)

18,09 28,00 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Polecone z Zagranicy

Dzieci na całym świecie niewiele różnią się od siebie. Kochają psoty i zabawy, wspólne spędzanie czasu z najbliższymi, a także czytanie i słuchanie książek. Właśnie dlatego Wydawnictwo Dwie Siostry wpadło na wspaniały pomysł i stworzyło serię "Polecone z Zagranicy" w której ukazują się przepiękne przekłady książek dla dzieci z całego świata. To dzieła, które podbiły serca czytelników na całym świecie.

"Dwa dla mnie, jeden dla ciebie" to mądra, bardzo dowcipna i świetnie zilustrowana książeczka, która porusza temat dzielenia się z innymi. Książka niemieckiego artysty zdobyła uznanie na świecie i to nie bez powodu. Jörg Mühle przepięknie opisał i zilustrował przygody pewnego niedźwiedzia, który przyjaźni się z łasicą. Misiek znalazł w lesie trzy piękne grzyby, a łasica zajęła się ich przygotowaniem. Jednak przy posiłku okazało się, że nie mogą dojść do porozumienia, jeżeli chodzi o sprawiedliwy podział. Jak to w życiu, każde z nich miało swoje racje i się ich trzymało. A co z tego wszystkiego wyniknęło? To już musisz sam przeczytać.

"Pięciu Nieudanych" włoska bajka opisująca losy pięciu przyjaciół mieszkających w jednym domu. Każdy z nich posiadał pewien mankament, czy to jeżeli chodzi o wygląd, czy też o charakter. Jednak ich "wady" w ogóle im nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie są dla nich powodem do dobrej zabawy. Pewnego dnia odwiedza ich gość, postać idealna, która próbuje wmówić przyjaciołom, że do niczego się nie nadają. Na szczęście nie przejmują się oni jego słowami i potrafią każdą swoją wadę przekłuć w zaletę. Znakomita treść została ozdobiona bajecznymi ilustracjami.

"Maleńki Król" to książka japońskiego autowa Taro Miura, która opisuje losy maleńkiego króla. Żyje on w dostatku, jednak nie daje mu to satysfakcji. Czuje się samotny i smutny. Wymyślił więc, że musi poszukać żony, która wypełni wnętrza jego zamku, a także jego życie. To przepiękna opowieść o sile, jaka płynie z posiadania rodziny, a prawdziwe szczęście to nie tylko bogactwa, którymi się otaczamy, ale przede wszystkim drugi człowiek.

"Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa" ta ukraińska książka roku została nawet umieszczona na Liście Białych Kruków. Opisuje historie pewnej rękawiczki zgubionej przez dziadka podczas leśnego spaceru. Kiedy tak leżała sobie ona na ścieżce zainteresowała się nią mała myszka i postanowiła w niej zamieszkać. Kolejno każde ze zwierząt, które zauważało porzuconą rękawiczkę, stwierdzało, że ogrzeje się w jej wnętrzu. Magiczne właściwości rękawiczki sprawiły, że pomieściła nie tylko myszkę, ale i żabkę, zajączka, liska, wilka, dzika oraz samego niedźwiedzia.

Ładowanie...