Xi
 • Pies Riko

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Pies Riko

    (3 produktów)

   Kto szczeka, nie błądzi. Pies Riko

   (okładka twarda)

   Pies Riko

   23,89 
   Wysyłka dzisiaj

   Zaszczekaj to jeszcze raz! Pies Riko

   (okładka twarda)

   Pies Riko

   23,89 
   Wysyłka dzisiaj

   Pies Riko

   Seria książek o pewnym pomysłowym psie!

   Seria "Pies Riko" to świetna propozycja dla wszystkich dzieci, które naprawdę lubią psy. Główny bohater mieszka z sympatyczną rodziną w pewnym zwyczajnym domu. Natomiast jego przygody z pewnością będą zaskakujące! Są uniwersalnymi opowieściami o porozumieniu ponad wszelkimi podziałami. Czy człowiek może rozmawiać ze zwierzęciem? Oczywiście! Trzeba tylko w to wierzyć i zauważać potrzeby drugiej strony. Riko doskonale opanował tę sztukę, ponieważ jest naprawdę niezwykłym psem! Jeżeli się z czymś zgadza, szczeka dwa razy. Gdy zaszczeka tylko raz... wtedy zgody nie będzie! Dzięki tej niesamowitej umiejętności potrafi nawiązać wyjątkową więź z mieszkańcami domu, przeżywając niejedną nietypową przygodę.

   Pies Riko nie zajmuje się tylko psimi sprawami. Czy wystartuje w konkursie poetyckim? Czy może zostać malarzem? Czy zdoła pomóc wszystkim przyjaciołom? Ten bohater lubi obserwować świat, a także wspierać osoby w potrzebie! Z pewnością warto go zawołać, gdy ktoś choruje, jamnik z sąsiedztwa przeżywa załamanie, a na dodatek nikt nie wie, gdzie jest domowy żółw... Wesoły pies chętnie poszuka rozwiązania każdego problemu, a przy okazji przeżyje niesamowite przygody. Razem ze swoją rodziną wyrusza na małe i wielkie wyprawy, świetnie dogadując się ze wszystkimi wokół.

   Przygody psa Riko to znakomita okazja, by zainteresować dziecko czytaniem. Dzięki kolorowej książce z wyrazistymi ilustracjami mały czytelnik poznaje pełną akcji opowieść, przekazującą uniwersalne wartości, jak chociażby przyjaźń, otwartość na potrzeby przyjaciół, współpraca, wyrozumiałość i akceptacja. To również świetny sposób, by wytłumaczyć dzieciom, dlaczego rodzina jest najważniejsza na świecie. Wesoły pies udowadnia, że można dogadać się z każdym. Trzeba tylko próbować zrozumieć, co czuje inna osoba oraz czego oczekuje. Dzięki tym wyjątkowym książkom dzieci poznają razem z bohaterami świat i ćwiczą nawiązywanie relacji międzyludzkich. Opowieści o psie Riko spodobają się zwłaszcza miłośnikom zwierząt oraz nietypowych przygód, pełnych zaskakujących zwrotów akcji. Kolorowe ilustracje znakomicie podkreślają przebieg wydarzeń i zachęcają, by dokładnie poznać wszystkie postacie z książki! Pozycje z serii mogą być rewelacyjnym pomysłem na prezent oraz piękną ozdobą dziecięcego pokoju.

   Seria "Pies Riko" powstała dzięki rewelacyjnej wyobraźni Waldemara Cichonia. To polski pisarz specjalizujący się zwłaszcza w literaturze dziecięcej. Chociaż ukończył politologię, a następnie pracował jako dziennikarz, jego przyszłość należała do literatury. Kto by pomyślał, że zacznie pisać książki dla dzieci? Zwykle był autorem tekstów o gospodarce, tworzonych dla lokalnych czasopism. Niespodziewany przełom w jego twórczości nastąpił w 2007 r., gdy przygarnął pewnego kota. Ponieważ twórca chciał zachęcić syna do czytania, wkrótce wymyślił opowieść nawiązującą do ich rodzinnego życia. W ten sposób rozpoczęły się wspaniałe przygody kota Cukierka, którego poznały już dzieci w całej Polsce. Duży sukces wydawniczy zapewnił pisarzowi możliwość tworzenia następnych opowieści. Postawił na pisanie książek dla dzieci, a dzięki temu na półki w księgarniach trafił wreszcie również pies Riko. Jeżeli jeszcze nie znacie tego sympatycznego bohatera, koniecznie sprawdźcie, jakie przeżywa przygody!

   Ładowanie...