Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Parabellum

 (4 produktów)

Prędkość ucieczki. Parabellum. Tom 1

(okładka miękka)

24,29 36,90 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

Horyzont zdarzeń. Parabellum. Tom 2.

(okładka miękka)

24,29 36,90 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

Głębia osobliwości. Parabellum. Tom 3.

(okładka miękka)

26,19 39,90 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

Horyzont zdarzeń. Parabellum. Tom 2

(okładka miękka)

20,49 36,90 zł −44%
Wysyłka 24 godziny

Parabellum

Każda wojna jest piekłem, ale II wojna światowa wzniosła to miano na wyżyny, o jakich wcześniej nie słyszano. Napisano o niej już wiele książek - zarówno opracowań historycznych, jak i pozycji beletrystycznych. Jedną z nich jest cykl Parabellum, autorstwa Remigiusza Mroza.

Parabellum to potoczna nazwa pistoletu, Lugera, bardzo popularnego w czasie II wojny światowej. Od niego wziął również nazwę cykl książek wojenno-przygodowych, które opowiadają o wojennych losach braci Zaniewskich. To oni właśnie są bohaterami powieści -  Bronisław (sierżant armii polskiej) i Stanisław (absolwent medycyny). Ich losy nieodłącznie związane są z losami Marii Herensztad (narzeczonej Stanisława), kapitana Obelta (przełożonego Bronisława) i Christiana Leitnera, oficera SS.

Remigiusz Mróz pokazuje, że losy Polaków w czasie II wojny światowej były zawikłane i ponure. Stanąć musieli do walki z wrogami z obu stron, zagrażali im i Niemcy, i Rosjanie. Jak wielu innych w tym czasie, bohaterowie Parabellum zostaną wplątani w intrygi, będą zabijać, odnosić rany, uciekać i chować się przed wrogiem. Będą też znajdować w okupacyjnej rzeczywistości chwile na miłość i przyjaźń, bo nie wszystko w czasie wojny jest złe i okrutne.

W skład cyklu, wydanego przez wydawnictwo Czwarta Strona, wchodzą:

- Prędkość ucieczki (tom 1) - nadchodzi pierwszy września 1939 roku i wtedy okazuje się, że ani bójka sierżanta Bronisława, starszego z braci Zaniewskich, z chorążym Chwieduszko, ani zaręczyny Stanisława z ukochaną, która jest Żydówką, nie są już największymi problemami, z jakimi mierzyć się muszą młodzi ludzie.

- Horyzont zdarzeń (tom 2) - jest październik 1939 roku i w Polsce dogasają już ostatnie ogniska oporu. Staszek i Maria uciekają z Rawicza, ruszają na Zachód - po piętach depcze im niemiecki oficer, Leitner. Bronisław prowadzi swój oddział na Kresy, na drodze stoi mu Armia Czerwona.

- Głębia osobliwości (tom 3) - nastał rok 1940, a niemiecka armia coraz szerszą rzeką zalewa Europę. Bronek postanawia przedostać się na Zachód i dołączyć do polskiej armii we Francji, by walczyć z wrogiem. Staszek, rozdzielony z Marią, zmierza do piekła - do obozu koncentracyjnego. Jak potoczą się losy braci?

Seria Parabellum kończy się w roku 1940, jednak - jak wiadomo - wojna będzie trwała jeszcze pięć długich lat.

Remigiusz Mróz, autor książek z serii Parabellum, to najpoczytniejszy polski autor powieściowy. Urodził się w 1987 roku, jest prawnikiem (doktorem prawa) oraz pisarzem kryminałów, ale pisuje również książki sensacyjne, thrillery oraz fantastykę naukową. Do tej pory opublikował ponad 40 książek z różnych gatunków. Seria z Joanną Chyłką została zekranizowana przez TVN, a prawa do ekranizacji serii z Zaorskim wykupiło Canal+

Ładowanie...