Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Osiedle Sielanka

 (11 produktów)

Pakiet 5 zeszytów Ekipa A5/60K kratka

5/5
15,12 21,78 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Kinetic Sand. Wytwórnia piasku. Zestaw kolorowego piasku

94,97 110,10 zł −14%
Wysyłka 2 dni robocze

Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy

(okładka twarda)

5/5
40,87 59,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet 5 zeszytów Ekipa A4/60K kratka

26,81 39,82 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Sąsiedzi. Osiedle Sielanka. Tom 2

(okładka miękka)

25,75 39,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Rymowanki logopedyczne. Wywoływanie głosek

11,26 19,99 zł −44%
Wysyłka 24 godziny

Nieznajoma. Osiedle Sielanka. Tom 1

(okładka miękka)

3/5
24,53 38,00 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Działania z pomysłem. Dodawanie i odejmowanie..

(okładka miękka)

23,38 29,90 zł −22%
Wysyłka 2 dni robocze

Ekipa Teczka rysunkowa A4 z gumką

7,39 9,09 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Karnet B6 PP-2207 Gratulacje, nowy kierowca

4,63 5,93 zł −22%
Wysyłka 24 godziny

Karnet PR-347 Ślub

5,26 7,05 zł −25%
Wysyłka 24 godziny

Osiedle Sielanka

Sielanka to gatunek literacki, w którym autorzy przedstawiają wyidealizowane życie na wsi, wśród natury, spokojne, beztroskie i wesołe, pełne miłości i ciepła. Ale Sielanka to też nazwa małego osiedla na obrzeżach Warszawy. Zgodnie z nazwą powinno być tu cudownie i spokojnie i chyba tak było… do czasu.

Bo oto deweloper postanowił wybudować tu apartamentowce, do których zaczęli wprowadzać się obcy. Z dnia na dzień osiedle straciło swój sielski charakter i kameralność, co – oczywiście – nie podoba się dotychczasowym mieszkańcom, którzy byli dotąd bardzo zżyci i wcale nie prosili się o intruzów w swoim sielskim krajobrazie.

Zaczyna się wojna podjazdowa między starymi mieszkańcami a przybyszami i deweloperem, który, wydaje się, ma po swojej stronie wszystkie karty, bo i zna się dobrze z burmistrzem, i planuje wykupić kolejne wille, a w ich miejscu wybudować następne luksusowe mieszkania. Jednak jedna z mieszkanek osiedla, emerytowana nauczycielka Maria, ma przebiegły plan, który wprowadza w życie z pomocą sąsiadów.

Tak zaczyna się historia, opowiedziana w serii "Osiedle Sielanka" przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. To opowieść o zwykłych ludziach i ich codziennych sprawach, opowiedziana z przymrużeniem oka i opisująca bohaterów ze wszystkimi ich wadami i zaletami ciepło i przyjaźnie. Kilkoro głównych bohaterów, odgrywających główne role nie tylko w książce, ale i na Osiedlu, to ludzie o wyrazistych charakterach, a całość fabuły sprawia wrażenie lekkiej, choć przemyca niekiedy ważne dla współczesnych ludzi sprawy.

Książki są ilustrowane przez Joannę Klimaszewską – zabawne ilustracje dodają kolorytu lekturze. Autorka serii "Osiedle Sielanka", Małgorzata Gutowska-Adamczyk, to pisarka, historyczka teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest autorką poczytnych książek obyczajowych, w tym serii "Cukiernia pod Amorem".

Seria "Osiedle Sielanka" została opublikowana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Każda liczy prawie 400 stron zabawnej, ciepłej opowieści o losach zaplątanych w utarczki mieszkańców. Dotychczas ukazały się:

"Nieznajoma. Osiedle Sielanka" - do apartamentowców w Sielance wprowadzają się lokatorzy. Dla dotychczasowych lokatorów są jak intruzi, bo wysokie budynki niszczą willowy charakter osiedla. Najlepiej o trwającej cichej wojnie dwóch światów poinformowana jest Beata, właścicielka salonu fryzjerskiego Czar - to u niej zawiązują się nici wszelkich intryg, a najwięcej o mieszkańcach wiedzą menel Duży Rycho oraz Profesorowa. Ala, żona dewelopera, zamierza prowadzić zajęcia jogi i szuka chętnych pań, a Stefan zaś, wróciwszy z dłuższego pobytu w USA, rozgląda się za pracą.

"Sąsiedzi. Osiedle Sielanka" - Ala Jakubek próbuje wrosnąć w swoje nowe miejsce na ziemi, a jej teść grodzi teren pod nowe bloki. W tym czasie reaktywowana rada osiedla chce dać odpór tym zapędom, więc zaogniona już uprzednio sytuacja zmierza ku otwartej wojnie. W tym czasie Arleta próbuje zapanować nad chaosem, który niebawem doprowadzi jej dom do katastrofy, Marian Jakubek mości gniazdko, a Zuzia i Dżesika idą na wojnę.

Czy w Sielance nastanie spokój i przyjazna atmosfera?

Ładowanie...