Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Opowieści z czterech stron świata

 (5 produktów)

Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu

(okładka twarda)

20,46 32,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie

(okładka twarda)

20,46 32,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Głos tam-tamów. Bajki z Afryki

(okładka twarda)

20,46 32,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie

(okładka twarda)

5/5
20,46 32,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile

(okładka twarda)

14,06 14,70 zł −4%
Wysyłka 2 dni robocze

Opowieści z czterech stron świata

Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Media) postanowiło opublikować baśnie z różnych stron świata, kultur i kontynentów i zebrać je w serię "Opowieści z czterech stron świata". Wspaniałe historie, zamieszczane w kolejnych tomach, wspólnie tworzą wspaniałą biblioteczkę dla dzieci w wieku 6-8 lat, pełną ciekawostek o  świecie, o historii i kulturze innych narodów, a także o tym, co nas różni, a co łączy.

"Opowieści z czterech stron świata" to niezwykłe baśnie, przedstawione w towarzystwie pięknych ilustracji. Baśnie pełne są symboli, opowiadają o prawdach, które są ponadczasowe, ale też ponadnarodowe i pokazują elementy kultur azjatyckich, afrykańskich, południowoamerykańskich czy słowiańskich, ale innych, niż te, ze znanych dzieciom, polskich baśni. Każda baśń ma swoje przesłanie i zwraca uwagę na inną prawdę, jednak każda z nich prowadzi do konkluzji, że zło zostanie ukarane, a dobro – nagrodzone.

Baśnie i opowieści, każda opowiadająca o fantastycznych postaciach, toczących walkę ze złem, będzie również dla maluchów zaproszeniem do poznania świata, jego kultury i historii innych, niż najbliższe, okolic. Będą również dobrym wstępem do rozmowy o różnicach kulturowych i szacunku dla każdego, niezależnie od miejsca, w którym żyje, o wartości tradycji i równości wszystkich ludzi. Ilustracje, zawarte w książkach, zostały stworzone przez najlepszych międzynarodowych twórców. Dzięki swojej egalitarności, ukazują niezwykłą różnorodność sztuki z całego świata, co wspiera kształcenie wizualne dziecka.

"Opowieści z czterech stron świata" będą uroczą lekturą i wędrówką do świata magii zarówno dla dzieci i rodziców, jak też dla maluchów, które zaczynają już same czytać. Książeczki, w tłumaczeniu Ewy Nicewicz, wydane są w twardych oprawach.

Autorem baśni, zamieszczonych w książeczkach z serii, jest Luigi Dal Cin – urodzony w 1966 włoski pisarz, tworzący literaturę dla dzieci i młodzieży, autor ponad stu publikacji dla dzieci i młodzieży, przetłumaczonych na kilkanaście języków, laureat wielu nagród literackich.

W serii ukazały się:

"Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile" – baśniowa, pełna przygód podróż na skrzydłach kondora po Chile, kraju o ogromnym bogactwie kulturowym i przyrodniczym. Znajdą się tu gigantyczne węże, gwiezdne dziewczyny, rubinowookie pumy, chodzące drzewa, ptasi ludzie i inne wspaniałe istoty, odzwierciedlone w najważniejszych baśniach i legendach, opowiedzianych na nowo przez autora książki. Ilustracje powstały we współpracy z Międzynarodową Wystawą Ilustracji dla Dzieci Sarmede.

"Głosy tam-tamów. Bajki z Afryki" - dziesięć historii o plemionach takich jak Buszmeni, Tuaregowie, Masajowie i Berberowie. Pokazują ich wrażliwość na świat i jego urodę oraz ironię, z jaką często do niego podchodzą.

"Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu" – tom zawiera historie o wierzeniach, tradycjach i mądrościach z Dalekiego Wschodu, mongolskie przypowieści o sprycie, chińskie opowieści o smokach, japońskie baśnie o uczciwości i potędze snów oraz koreańska bajka o zwierzętach.

"W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie" – to zbiór opowiadań opartych o legendy rdzennych ludów Brazylii, historie o odważnych, sprytnych i mądrych zwierzętach, zarówno egzotycznych, jak żółw żabuti, jak i bardziej znajomych, jak bocian.

"W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie" – przenoszą czytelnika w świat magii i cudów z tradycyjnych rosyjskich wierzeń, ukazują rosyjską kulturę i specyfikę, będąc pierwszym podejściem do poznania kultury i historii Rosji.

Ładowanie...