Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Okrutny książę

 (4 produktów)

Okrutny książę. Tom 1

(okładka miękka)

5/5
24,49 39,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Zły król. Okrutny książę. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
23,29 37,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Królowa niczego. Okrutny książę. Tom 3

(okładka miękka)

5/5
23,39 37,90 zł −38%
Wysyłka dzisiaj

Pakiet: Okrutny książę / Zły król / Królowa niczego. Tom 1-3

(okładka miękka)

71,17 115,70 zł −38%
Wysyłka dzisiaj

Okrutny książę

Mała Jude ma sześć lat i wiedzie spokojne, zwykłe życie wraz z rodzicami i siostrami, kiedy w ich domu pojawia się tajemniczy, niebezpieczny mężczyzna. Twierdzi on, że jest ojcem najstarszej z sióstr. Bestialsko morduje rodziców dziewcząt i zabiera je do świata elfów, który od tej chwili będzie ich miejscem zamieszkania.

Tak zaczyna się pierwsza książka z serii Okrutny książę pod tym samym tytułem. Seria książek o elfiej krainie Elysium, w której - choć poraża ona pięknem i spokojem - wcale nie jest tak uroczo, to dzieło Holly Black. Ta amerykańska pisarka urodziła się w 1971 roku, a sławę zdobyła dzięki książkom fantastycznym, przeznaczonym dla młodszych czytelników, dzieci i młodzieży. Okrutny książę skierowany jest do odbiorców w wieku kilkunastu lat.

Główna bohaterka trylogii, Jude, ma twardy charakter - musiała w sobie taki wykształcić, żeby przetrwać w nieprzyjaznym środowisku elfiego świata. Cały czas planuje odzyskanie wolności, mimo wielu lat przebywania w obcym świecie nadal nie czuje się tam dobrze. Oprócz Jude, autorka Okrutnego księcia powołuje do życia również wielu innych bohaterów, z których każdy będzie dla czytelnika zagadką do rozwiązania, bo nic w tej książce nie jest oczywiste! Trylogia Okrutny książę opowiada o żądzy władzy, podstępach, czarach i magii i o tym, jak ciężko odnaleźć się w obcym świecie. Obfituje w zwroty akcji, nigdy nie wiadomo, kto wystąpi przeciwko komu i co będzie tego powodem - ale że będą przeciwko sobie występować, jest pewne, w końcu to elfy.

Seria Okrutny książę została wydana przed Wydawnictwo Jaguar w 2018 roku. Składają się na nią:

- Okrutny książę - po latach od porwania, Jude zadomowiła się w nowym świecie. Chciałaby zostać rycerzem, jednak nie zgadza się na to jej opiekun. Dziewczyna nie jest dobrze traktowana przez elfich rówieśników, szczególnie przez jednego z synów władcy, ale zamierza pracować i szkolić się dopóty, dopóki ich nie przewyższy. Wkrótce pojawia się okazja - elfy nie mogą kłamać, dlatego to June zaproponowana zostaje rola szpiega. Dziewczyna wkracza w dworskie życie wraz z jego intrygami, spiskami i układami. Jak się odnajdzie w tym, pełnym dwulicowości, otoczeniu?

- Zły król - wydarzenia toczą się wartko - bestialski mord, krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja. Ale to wszystko to dopiero początek. June odkryła, że w żyłach jej brata, Dęba, płynie królewska krew. Teraz musi dopilnować, żeby przeżył do dnia, kiedy będzie można go ukoronować na władcę. W międzyczasie jest zobowiązana do pełnienia roli szarej eminencji króla Cardana, złego króla, który nie przepuszcza żadnej okazji, by upokorzyć dziewczyną, choć jest nią stale zafascynowany. W świecie elfów zmieniają się układy i sojusze, jednak gdy przychodzi chwila, kiedy staje się jasne, że wszystkim, których Jude kocha, grozi niebezpieczeństwo, dziewczyna musi działać i zdemaskować zdradę.

- Królowa niczego - Jude powraca do świata elfów, by zmierzyć się z Cardanem. Ujawnia się mroczna klątwa, która powoduje, że dziewczyna staje się pierwszą śmiertelną Królową Wróżek. Musi odkryć, jak przełamać czar lub zaryzykować zachwianie całej równowagi tego magicznego świata. Co zrobi śmiertelniczka w elfim świecie?

Ładowanie...