Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Odsłonić twarz Chrystusa

 (2 produktów)

Odsłonić twarz Chrystusa. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej

(okładka miękka)

5/5
16,26 20,00 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Odsłonić twarz Chrystusa

Ewangelizacja młodzieży stawia przed katechetami trudne zadanie. Często lekcje religii stają się polem do dyskusji i tłumaczenia znaczenia i sensu wiary. Wsparciem dla katechetów może być seria podręczników do nauki religii dla klas VII i VIII pod nazwą „Odsłonić twarz Chrystusa”. Przygotował ją zespół fachowców pod redakcją ks. prof. Władysława Kubika SJ - wybitnego jezuity, emerytowanego profesora i rektora Akademii Ignatianum w Krakowie.

Program serii ułożony jest w taki sposób, by prowadzić młodzież do świadomej dojrzałości chrześcijańskiej. Służą temu teksty, których zadaniem jest nie tylko ukazanie Chrystusa i jego nauk przez pryzmat życia każdego człowieka, ale również nauka krytycznego myślenia i określanie własnej postawy wobec wiary. Do każdego z tekstów zostały opracowane pytania i zadania. Wyróżnione pod hasłem „Jak sądzisz?” elementy stanowią bazę do dyskusji dotyczącej omawianego na katechezie tematu. Pozostałe sekcje to „Refleksja i modlitwa” służąca wsparciem w modlitwie i pracy nad sobą. Podsumowanie wiadomości oznaczone zostało ikoną „Masz wiadomość”. Dodatkowo na końcu każdego tematu znajduje się słownik zawierający wyjaśnienie nowych terminów. Wszystkie zamieszczone w serii „Odsłonić twarz Chrystusa” fragmenty Biblii są zgodne z wydaniem V Biblii Tysiąclecia 2005 r.

Seria „Odsłonić twarz Chrystusa” została opracowana w oparciu o program nauczania "Pójść za Jezusem Chrystusem" przygotowany i zatwierdzony przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP w dniu 9.06.2010 r.

Ładowanie...