Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Od wychowania do więzi

 (0 produktów)

Przykro nam, ta seria nie zawiera żadnych produktów.

Od wychowania do więzi

Seria wydawnicza "Od wychowania do więzi" to zbiór ciekawych publikacji z zakresu psychologii i pedagogiki w nurcie porozumienia bez przemocy. Książki przeznaczone są dla rodziców, nauczycieli, wychowawców, studentów kierunków pedagogicznych i terapeutów dziecięcych.

Pomysłodawcy cyklu zgromadzili w jednym miejscu najlepsze poradniki psychologiczne, stworzone przez największe światowe autorytety w dziedzinie wychowania dzieci. W ofercie wydawniczej znajdują się książki autorstwa Jespera Juula, Alfiego Kohna, Petera Graya, Marshalla Rosenberga itd.

Seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa MiND, które specjalizuje się w promocji humanistycznego podejścia wychowawczego. Wydawca blisko współpracuje z polską sekcją organizacji FAMILYLAB, założonej przez Jespera Juula.

Tytuły serii nie propagują konkretnej metody wychowawczej, która w kilku krokach ma przybliżyć dorosłych do osiągnięcia rodzicielskiego sukcesu. Zwracają raczej uwagę na szczególną rolę zdrowych relacji międzypokoleniowych. Każdy członek rodziny ma swoje potrzeby, które powinny być zaspokojone. Każdy też ma prawo do popełniania błędów. W procesie świadomego wychowania kluczowe jest, by rodzic był autentyczny w kontakcie z dziećmi i łagodnie podchodził do dynamicznych zmian w rozwoju młodego człowieka. Dorośli nie muszą wiedzieć wszystkiego i promować się na doskonałych. Powinni natomiast wykazywać gotowość do nieustannego poszukiwania wiedzy, podążania za dzieckiem i współdziałania. Największym wyzwaniem w codziennym życiu jest dbałość o integralność osobistą wszystkich bliskich osób.

Książki z serii "Od wychowania do więzi" pomagają rodzicom nawiązać szczerą, głęboką więź z dziećmi od pierwszych lat życia. Uczą świadomie budować trwałe relacje rodzinne oparte na wzajemnym szacunku i empatii wobec uczuć każdego z członków rodziny. Jednocześnie podpowiadają jak wychować młode pokolenie na mądrych, odpowiedzialnych ludzi, którzy umieją panować nad własnymi emocjami, potrafią tworzyć dobre związki i nie boją się podejmować życiowych wyzwań.

Imprint cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. Interesującą propozycją serii jest np. poradnik "Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?" , który doradza rodzicom jak dawać wsparcie dziecku, wchodzącemu w etap nastoletniego buntu i jak z nim rozmawiać bez agresji.

Ładowanie...