Xi

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

 (1 produktów)

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Dziecięca seria Latawiec wydawnictwa Poradnia K obejmuje książki dla dzieci w wieku 5-10 lat, niezwykle atrakcyjne zarówno pod względem literackim, jak i wizualnym. Każda z pozycji cieszy się ogromnym uznaniem młodych czytelników i ich rodziców; książki ze znakiem latawca na okładce regularnie zdobywają także wyróżnienia branżowe.

Bestseller serii - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek – zdobył Nagrodę Literacką Warszawy oraz tytuł najlepszej książki dla dzieci wyłonionej w plebiscycie „Przecinek i kropka”. Książka figuruje także na liście lektur szkolnych, a cały "skarpetkowy" cykl doczekał się tłumaczeń na kilka języków europejskich. Opowieść o przygodach Basałyka i Psotki autorstwa Małgorzaty Żółtaszek, zilustrowana przez Pawła Pawlaka, została z kolei uznana najpiękniejszą książką w konkursie polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People).

Skąd bierze się fenomen książek z serii Latawiec? Wydawnictwo Poradnia K zaprosiło do współpracy doświadczonych, utalentowanych autorów i równie wybitnych ilustratorów – obok Pawła Pawlaka w gronie tym znajdują się m.in. Daniel de Latour, Karolina Kotowska, Marianna Oklejak czy Józef Wilkoń. Warstwa tekstowa jest tu równie istotna, jak wizualna; w efekcie każda książka z latawcem na okładce wciąga od pierwszej do ostatniej strony, a przeglądanie kolejnych stron jest także ucztą dla oczu.

Graficy kreatywnie wykorzystują różnorodne techniki plastyczne. Wspomniany Paweł Pawlak opracował treść trzeciej części „Basałyka i Psotki” w formie interaktywnej: zadania zawarte w książeczce umożliwiają małemu czytelnikowi poznanie specyfiki różnorodnych zawodów poprzez ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem znalezionych w domu rekwizytów.

Celem wydawnictwa Poradnia K było stworzenie cyklu dokładnie takich książek, jakie sami chcielibyśmy czytać w dzieciństwie i po jakie najchętniej sięgną ich adresaci – zabawnych, angażujących uwagę, ale i wartościowych pod względem merytorycznym. Dziś możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że cel ten udało się w pełni zrealizować!

Książki z serii Latawiec bawią i uczą. Wciągające historie i przykuwające oko ilustrację przemycają maluchowi cenną wiedzę na temat otaczającego go świata, wprowadzają dziecko w świat relacji społecznych, pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Bogactwo treści i ponadczasowy przekaz sprawiają, że do książek z cyklu Latawiec wraca się wielokrotnie – za każdym razem odkrywając w nich nowy szczegół, ciekawostkę czy inspirację.

Ładowanie...