Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Najwybitniejsi Naukowcy

 (8 produktów)

Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi

(okładka miękka)

31,72 44,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze. Najwybitniejsi Naukowcy

(okładka miękka)

5/5
17,39 24,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Newton. Grawitacja w akcji

(okładka miękka)

17,39 24,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Malowany człowiek. Cykl Demoniczny. Tom 1

(okładka twarda)

51,23 69,90 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Darwin. Ewolucja teorii. Najwybitniejsi Naukowcy

(okładka miękka)

5/5
17,39 24,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Kalendarz 2022 tyg. kieszonkowy Mały Książę

10,98 15,78 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Strategie radzenia sobie młodzieży w sytuacji..

(okładka miękka)

40,62 49,00 zł −17%
Wysyłka 24 godziny

Komedie Aleksandra Fredry w Rosji

(okładka miękka)

21,38 28,99 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Najwybitniejsi Naukowcy

Najwybitniejsi Naukowcy, seria publikowana przez wydawnictwo Egmont, to komiksy o wspaniałych uczonych. Seria przeznaczona jest dla młodych czytelników i prezentuje postacie ludzi nauki, dzięki których badaniom ludzkość rozwinęła się w zakresie poznania przyrody czy fizyki, astronomii, medycyny, filozofii i wielu innych.

W komiksach w przystępny sposób prezentowani są naukowcy, ich życie i dokonania, dzięki którym stali się niezapomniani, a ich odkrycia żyją do dziś dzięki wykorzystywaniu ich w naszym codziennym życiu.

Każda z książeczek serii Najwybitniejsi Naukowcy zawiera historię wielkiego człowieka, która opowiada, przystępnym językiem, o dziejach danej osoby. Dzięki temu, że są opowiedziane w formie dostosowanej do dziecięcego rozumowania, niezwykłe historie inspirują i pozwalają dzieciom utożsamiać się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, którymi mogą być pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu. Opowieści o wybitnych uczonych pokazują młodym czytelnikom, że determinacja i postawiony sobie cel są niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces.

Książki z serii zawierają materiały dodatkowe, w których czytelnicy znajdą krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w albumie, a także posłowie autorstwa Tomasza Rożka, doktora fizyki, dziennikarza, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię. Każda książeczka zawiera też kalendarium odkryć bohatera albumu.

Twórcą serii "Najwybitniejsi Naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Ten hiszpański artysta ukończył Wydział Sztuk Pięknych w Walencji, opublikował wiele komiksów różnych gatunków. W 2012 roku rozpoczął publikację komiksów z serii "Najwybitniejski naukowcy", początkowo finansowaną za pomocą kampanii crowfundingowej. Seria zyskała duże powodzenie na całym świecie, ponieważ komiksy w przystępny sposób przybliżają biografie ludzi nauki, ich niezwykłą chęć zdobywania wiedzy, a także ukazują drogi, które doprowadziły ich do dokonania przełomowych dla świata odkryć.

Do tej pory w serii ukazały się:

"Darwin. Ewolucja teorii" – opowieść o losach Charlesa Darwina, twórcy teorii ewolucji, którą przedstawił w swoim dziele "O powstawaniu gatunków”. W komiksie dowiadujemy się, co ukształtowało największego przyrodnika w dziejach i jak dzięki pasji poznawania przyrody zwiedził cały świat, dzięki czemu wyewoluowała jego teoria.

"Arystoteles. Głód wiedzy" - jeden z najbardziej znanych filozofów starożytnej Grecji, Arystoteles, już od najmłodszych lat chciał zdobywać jak najszerszą wiedzę o otaczającym go świecie. Interesowała go działalności człowieka, polityka i etyka i przyroda. Położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. Od założonej przez niego w Atenach szkoły filozoficznej pochodzi słowo liceum.

"Newton. Grawitacja w akcji" - Isaac Newton odkrył prawo powszechnego ciążenia. Z komiksu o nim dowiadujemy się, że od najmłodszych lat lubił przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym poznawał reguły rządzące światem, co pozwoliło mu stać się jednym z najbardziej wszechstronnych naukowców w historii.

"Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze" - Maria Skłodowska-Curie, odkrywczyni dwóch pierwiastków promieniotwórczych – radu i polonu, dwukrotnie została uhonorowana Nagrodą Nobla. Jak jednak do tego doszło i jak wykorzystała swoją pozycję w świecie nauki na rzecz przekształcenia nauki w narzędzie komunikacji pomiędzy narodami?

"Albert Einstein. Przeskok kwantowy" – Einstein, fizyk, laureat  Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku, znany jest prawie każdemu na świecie. W komiks mu poświęconym poznajemy historię dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Dzięki Einsteinowi fizyka była na ustach wszystkich, a jego teorie fascynowały zarówno naukowców, jak i zwykłych ludzi. 

Ładowanie...