Xi
 • Na ścieżkach nauki

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Na ścieżkach nauki

    (4 produktów)

   Niedokończona rewolucja Einsteina

   (okładka miękka)

   Na ścieżkach nauki

   29,39 
   Wysyłka dzisiaj

   Do końca czasu

   (okładka miękka)

   Na ścieżkach nauki

   33,19 
   Wysyłka dzisiaj

   Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach

   (okładka miękka)

   Na ścieżkach nauki

   33,69 
   Wysyłka 2 dni robocze

   Na ścieżkach nauki

   Seria „Na ścieżkach nauki” obejmuje publikacje popularnonaukowe z rozmaitych dziedzin takich jak astronomia, biologia czy fizyka. Wśród książek z tej kolekcji znajdziemy między innymi:

   - „Do końca czasu. Umysł, materia i nasze poszukiwanie sensu w zmieniającym się Wszechświecie” (autor: Brian Greene) – profesor fizyki i matematyki opisuje Wszechświat i świadomość, dzięki której ten Wszechświat możemy poznawać; zachęca do medytacji nad pięknem praw fizyki, istotą życia i przemijaniem;

   - „Człowiek 3.0. Jak być człowiekiem w dobie sztucznej inteligencji” (autor: Max Tegmark) – książka przedstawia niezwykle kontrowersyjne zagadnienia, zachęca do dyskusji na temat przyszłości ludzi, a także uświadamia jak wielki wpływ na nasze życie ma sztuczna inteligencja;

   - „Przestrzeń kwantowa. Pętlowa grawitacja kwantowa i poszukiwanie struktury przestrzeni, czasu i Wszechświata” (autor: Jim Baggott) – w publikacji opisano zachwycającą historię badań nad pętlową grawitacją.

   Seria „Na ścieżkach nauki” odznacza się charakterystycznymi czarnymi okładkami, które zwracają na siebie uwagę. Jest ona adresowana do wszystkich osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę dotycząca zagadnień z konkretnego obszaru.

   Ciekawość świata nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Na rożnych etapach naszego życia doświadczamy potrzeby rozwoju. W znacznym stopniu to pragnienie może zaspokoić taka aktywność jak czytanie różnych publikacji. Dzięki temu, w dogodnym dla nas momencie, możemy siąść wygodnie w fotelu z książką w ręku i zgłębić temat, który nas intryguje. Niewykluczone, że przeczytanie jednej pozycji zachęci do sięgnięcia po kolejne.

    Niezwykłą wartością serii „Na ścieżkach nauki” jest fakt, że autorami poszczególnych książek są znani specjaliści w swoich dziedzinach. Dzięki temu mamy pewność, że zawarte w publikacjach informacje są zgodne ze stanem aktualnej wiedzy i mają wartość naukową.

   Każda książka z serii „Na ścieżkach nauki” liczy kilkaset stron. Trudno konkretną pozycję przeczytać szybko, w jedno popołudnie. Są one napisane z pasją i każda stanowi zaproszenie do podróży po świecie nauki. Seria jest swoistym przewodnikiem po wielu interesujących zjawiskach, których istnienia często nie mamy świadomości. Warto poszerzać swoje horyzonty i pamiętać, że każdy kolejny temat prowokuje do nowych rozmyślań.   

   Seria „Na ścieżkach nauki” niewątpliwie uczy też pokory. Nie wystarczy przeciętnemu człowiekowi czasu, by poznać wszystkie tajemnice Wszechświata! Dzięki książkom z tej kolekcji przekonujemy się jak ciekawe i różnorodne jest życie. Uświadamiamy sobie jednocześnie, że z jednej strony człowiek poznał i opisał jak dotąd wiele interesujących zagadnień, a z drugiej – skoro bogactwo Wszechświata jest tak ogromne – to ile zjawisk czeka jeszcze na odkrycie? Tego rodzaju tajemnica jest fascynująca!

   Ładowanie...