Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Moje życie jako…

 (8 produktów)

Moje życie jako... Gracz

(okładka miękka)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Ninja

(okładka miękka)

21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Mem

(okładka miękka)

21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Rysownik

(okładka miękka)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Żart

(okładka miękka)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Kaskader

(okładka miękka)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Youtuber

(okładka miękka)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako... Książka

(okładka miękka)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Moje życie jako…

Z reguły nastolatki wolą gry komputerowe zamiast książek, a nakłonienie ich do czytania jest prawdziwym rodzicielskim wyzwaniem. Młodzi ludzie najczęściej kojarzą książki tylko z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, które nie zawsze odpowiadają ich zainteresowaniom. Jak zatem przekonać młode pokolenie do odkrywania w sobie czytelniczej pasji ?

Z pomocą mogą przyjść książki współczesnych autorów, dopasowane do możliwości poznawczych, wrażliwości i specyficznych potrzeb ludzi w wieku dojrzewania. Doskonałym przykładem wartościowej i interesującej lektury dla młodzieży jest seria wydawnicza “Moje życie jako…” autorstwa Janet Tashjian. 

Każda część cyklu przedstawia wesołe perypetie dwunastoletniego Dereka Fallona. Chłopak niespecjalnie przepada za szkołą, ale każdego dnia próbuje zmierzyć się ze szkolnymi wyzwaniami. Przeżywa wiele zabawnych przygód, które chętnie spisuje na kartach pamiętnika. Uwielbia rysować, więc do swoich sekretnych zapisków tworzy niebanalne ilustracje. W rzeczywistości grafiki do tekstu tworzy dorastający syn autorki, Jake Tashjian. 

“Moje życie jako…” to opowieści pełne humoru i nastoletniego entuzjazmu. Fabuły książek są bliskie rzeczywistości każdego współczesnego nastolatka. Jak większość jego rówieśników Derek ma masę problemów w szkole i w domu. Zwykle nic w jego życiu nie dzieje się tak, jak sobie postanowił. Na szczęście ma dużą wyobraźnię, głowę pełną pomysłów, a obok siebie - oddanych przyjaciół z pomocą których potrafi poradzić sobie z każdą trudną sytuacją. Dzięki temu chłopak nigdy nie traci rezonu.

 

Cykl wydawniczy ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Mamania. Do stycznia 2021 r. na język polski przetłumaczono następujące tytuły:

  • “Moje życie jako… książka.”

Derek cieszy się na myśl o zbliżających się wakacjach. Planuje masę ciekawych aktywności i z utęsknieniem wypatruje beztroskich letnich dni. Niestety okazuje się, że rodzice mają wobec niego pewne plany. Co gorsza - zamierzają przekonać go do czytania prawdziwych książek!

  • “Moje życie jako… kaskader.”

Kiedy Derek dostaje propozycję zagrania w filmie jako kaskader, wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Jednak rzeczywistość na planie filmowym odbiega od jego wyobrażeń o pracy kaskadera. Chłopak musi przebierać się za dziewczynę i nosić perukę! To zaledwie początek jego kłopotów! Do sieci trafia kompromitujące go nagranie, więc jego szkolna reputacja wisi na włosku…

  • “Moje życie jako… rysownik.”

W klasie pojawia się nowy uczeń, który porusza się na wózku inwalidzkim. Derek tresuje swoją małpę, żeby mogła pomagać koledze z niepełnosprawnością ruchową. Jednak Umberto wcale nie chce pomocy i zaczyna dokuczać Derekowi. Chłopaki zaczynają ze sobą konkurować na rysunki...

  • “Moje życie jako… żart.”

Derek Fallon przeżywa trudny okres w swoim życiu. Nic nie jest tak, jak być powinno! Wszystkie sprawy kończą się kompletną katastrofą. Zupełnie jak w kiepskim filmie! Dodatkowo na każdym kroku dorośli przypominają chłopakowi, że jest nadal dzieckiem, które niewiele może.  

  • “Moje życie jako… gracz.”

Derek ma możliwość przetestowania najnowszej gry video. Spełnia się jego marzenie, lecz następują pewne komplikacje. Przyszłość chłopaka nie rysuje się w różowych barwach. Wszelką radość nastolatka przesłania widmo szkolnych testów.  

  • “Moje życie jako… Ninja.”

Derek z przyjaciółmi uczestniczą w szkoleniu na wojowników ninja i z prawdziwą radością odkrywają kulturę Dalekiego Wschodu. Postanawiają wykorzystać nowe umiejętności do złapania na gorącym uczynku wandala, który na murach szkoły tworzy nieestetyczne graffiti.

  • “Moje życie jako… youtuber.”

Derek wreszcie znajduje sposób na szkolną monotonię. Zaczyna uczestniczyć w zajęciach dodatkowych z tworzenia filmów. Razem z przyjaciółmi planuje stworzyć własny kanał na Youtube. Nastolatki szybko odkrywają, że bycie popularnym youtuberem to ciężka praca.

Poszczególne tomy można czytać w dowolnej kolejności, niezależnie od siebie, bo każda książka to odrębna historia z życia Dereka. Zgodnie z informacją wydawcy tytuły są przeznaczone dla dzieci powyżej 9 roku życia.

Ładowanie...