Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Młody obserwator przyrody

 (3 produktów)

Encyklopedia. Młody obserwator przyrody

5/5
30,99 50,00 zł −38%
Wysyłka dzisiaj

Park. Młody Obserwator Przyrody

(okładka miękka)

8,79 13,44 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Zwierzęta w domu. Młody Obserwator Przyrody

(okładka miękka)

8,79 13,44 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Młody obserwator przyrody

"Młody obserwator przyrody" to seria edukacyjna przeznaczona dla małych odkrywców. Publikacje zachęcają młodych czytelników do obserwacji natury i odkrywania jej niezwykłych tajemnic. Zapraszają na tę niezwykłą lekcję przyrody w oparciu o rodzime gatunki roślin i zwierząt.

Cykl "Młody obserwator przyrody" koncentruje się w głównej mierze na przyrodzie naszego kraju. Pomysłodawcy serii chcą pokazać piękno polskiej przyrody i uzmysłowić młodemu pokoleniu jak wiele fascynujących procesów zachodzi w środowisku naturalnym bez (a czasem wręcz - pomimo) ingerencji człowieka. Dzieci, zainspirowane lekturą, mogą wyruszyć na wycieczkę krajoznawczą po okolicy i na własne oczy zobaczyć to, o czym przeczytały w zeszytach przyrodniczych. W ten sposób młodzi ludzie mają okazję doświadczyć prawdziwego kontaktu z naturą.

Książki z serii "Młody obserwator przyrody" w intrygujący sposób opisują faunę i florę polskich lasów, łąk i pojezierzy. Zawierają mnóstwo ciekawostek ze świata przyrody, które mocno stymulują dziecięcą wyobraźnię.

Wszystkie informacje w zeszytach przyrodniczych zostały przedstawione prostym, zrozumiałym przez młodych odbiorców, językiem. Tekst uzupełniają piękne, barwne ilustracje. Dodatkową atrakcję dla dzieci stanowią różnorodne zadania i zagadki. Rozwiązywanie ich zbliża czytelnika do uzyskania dyplomu miłośnika przyrody, potwierdzającego znajomość opisywanej tematyki.

Cykl wydawniczy "Młody obserwator przyrody" zaszczepia w młodych ludziach pasję przyrodniczą. Jednocześnie wspiera rodziców, nauczycieli i terapeutów, tłumacząc im jak mądrze przekazywać dzieciom wiedzę przyrodniczą, a także jak rozmawiać z najmłodszymi o tak ważnych sprawach jak np. troska o środowisko naturalne. Atrakcyjna forma edukacji przyrodniczej i rozbudzanie miłości do przyrody od wczesnego dzieciństwa pozwalają wykształcić w młodym pokoleniu szacunek do natury i postawy proekologiczne.

W skład serii wchodzą między innymi poniższe tytuły :

  • Małgorzata Wilamowska "Ptaki wokół nas." - tj. przegląd najważniejszych gatunków polskich ptaków, uzupełniony o wskazówki jak zostać obserwatorem ptaków,

  • Małgorzata Wilamowska "Drzewa leśne" - tj. nauka trudnej sztuki rozpoznawania drzew w oparciu o gatunki typowe dla polskiego krajobrazu,

  • Małgorzata Wilamowska "Ssaki lasów i łąk." - tj. kompendium wiedzy o najważniejszych gatunkach ssaków występujących w Polsce,

  • Joanna Liszewska, Marta Maruszczak, Grażyna Maternicka "Młody obserwator przyrody. Encyklopedia." - tj. zbiór niezwykłych przyrodniczych ciekawostek i nieoczywistych faktów z życia roślin i zwierząt,

  • Wojciech Gil "Co nam daje las?" - tj. prezentacja kluczowej roli lasu w podtrzymywaniu życia na Ziemi,

  • Hanna Będkowska "Las" - tj. niezwykłe zaproszenie na spacer po lesie w czasie którego mali odkrywcy spojrzą na środowisko leśne z nieznanej dotąd perspektywy.

Zeszyty młodych obserwatorów przyrody ukazują się nakładem Oficyny Wydawniczej Multico, która specjalizuje się w wydawaniu książek przyrodniczych i popularnonaukowych. Propozycje wydawnicze Multico dostarczają rzetelnych, sprawdzonych informacji z zakresu edukacji przyrodniczej. Wydawnictwo współpracuje z pasjonatami środowiska oraz zawodowymi przyrodnikami. Dzięki temu przygotowana oferta odpowiada potrzebom zarówno miłośników przyrody hobbystów jak i profesjonalistów (botaników, leśników, weterynarzy, pracowników ochrony środowiska itd.).

Ładowanie...