Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Malazańska Księga Poległych

 (5 produktów)

Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych T.5

(okładka twarda)

42,91 59,00 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Księgi krwi. Tom 1-3

(okładka twarda)

5/5
31,94 49,00 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Dom łańcuchów. Malazańska Księga Poległych. Tom 4

(okładka twarda)

5/5
41,59 59,00 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Bramy domu umarłych. Malazańska Księga Poległych. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
34,29 49,00 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Pokolenia. Czas pamięci (wydanie poprawione)

(okładka miękka)

25,99 36,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Malazańska Księga Poległych

Malazańska Księga Poległych to seria książek high fantasy autorstwa kanadyjskiego autora Stevena Eriksona. Składa się z dziesięciu tomów, jest stworzona z niesamowitym rozmachem, obejmując narracje z perspektywy wielu osób, na różnych kontynentach, w ciągu tysięcy lat. Cykl oceniono jako jeden z najlepszych debiutów fantasy. To barwna, epicka opowieść, oszałamiająca rozmachem kreowanej wizji, bogactwem świata i mnogością pomysłów.

Fabuła serii przedstawia skomplikowany cykl wydarzeń w świecie, w którym znajduje się Imperium Malazańskie. Każda z pierwszych pięciu powieści jest stosunkowo niezależne i przedstawiają odrębne historie osoby lub grupy osób, jednak wiele ukrytych postaci i wydarzeń przeplata się w kolejnych częściach serii, spajając je razem.

Powieści nie są kontynuowane w sposób linearny. Zamiast tego, kilka historii rozwija się jednocześnie, a poszczególne powieści poruszają się między nimi wstecz i w przód. W miarę rozwoju serii powiązania między tymi historiami stają się coraz bardziej widoczne. Autor, Steven Erikson przyznaje, że saga Malazańskiej Księgi Poległych składa się z trzech głównych wątków fabularnych, z punktami stycznymi na zasadzie trójkąta. Ta doskonała powieść o wojnie i zdradzie, stawia Stevena Eriksona pośród największych mistrzów gatunku.

Steven Erikson, urodzony w 1959 roku, to kanadyjski pisarz fantasy, z wykształcenia archeolog i antropolog. Zaliczany do największych twórców gatunku. Jego opowieść o Imperium Malazańskim sprzedana została w milionach egzemplarzy na całym świecie.

W Polsce powieści cyklu Malazańska Księga Poległych wydawane są przez Wydawnictwo Mag, w tłumaczeniu Michała Jakuszewskiego. Po świetnie przyjętym pierwszym wydaniu, Wydawnictwo wznowiło wydawanie cyklu w roku 2021. Nowa edycja zyskała piękne, twarde oprawy z pięknymi ilustracjami.

Dotychczas ukazały się następujące książki z cyklu:

"Ogrody księżyca" - krwawa i wyczerpująca wojna trwa już dwanaście lat. Rządzone twardą ręką Imperium Malazańskie podbija jedno Wolne Miasto po drugim. Jego niezwyciężone legiony, prowadzone przez potężnych czarodziejów prą coraz dalej na południe - w kierunku legendarnego Darudżystanu, gdzie rozegra się ostatni akt dramatu. W eksplozji czarów z Malazańczykami zetrze się sam Anomander Rake, najpotężniejszy z żyjących magów, władca latającej fortecy Odprysk Księżyca. Wcześniej jednak na ulicach metropolii dojdzie do zaciekłych zmagań. Imperialni Podpalacze Mostów - elitarna jednostka cesarzowej Laseen - rzucą wyzwanie zabójcom Rake'a i ich sprzymierzeńcom.

"Bramy Domu Umarłych" – osłabione konfliktem w Darudżystanie Imperium Malazańskie stoi o krok od wojny domowej. Na Świętej Pustyni Raraku jasnowidząca sha`ik zbiera olbrzymią armię, która weźmie udział w Tornadzie Apokalipsy - od dawna przepowiadanym powstaniu przeciwko cesarzowej. Jednak to nie żołnierze Apokalipsy stanowią największe zagrożenie dla śmiertelnych. Ze wszystkich stron Świata do Imperium przybywają jednopochwyceni i d`iversi, poszukujący Legendarnej Ścieżki Dłoni, prowadzącej do ascendencji. Już wkrótce może dojść do konfliktu zmiennokształtnych z bogami.

Ładowanie...