Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Lewa ręka rysuje i pisze

 (3 produktów)

Lewa ręka rysuje i pisze

Niegdyś osoby leworęczne były napiętnowane i usiłowano je przestawić na praworęczność. Na szczęście dziś się to zmieniło i leworęczni mogą z powodzeniem nabywać umiejętności pomagające im rozwijać dominującą rękę.

Z myślą o przedszkolakach, uczących się rysowania, pisania oraz posługiwania się lewą ręką powstała innowacyjna seria ćwiczeń "Lewa ręka rysuje i pisze". Autorki przedsięwzięcia, Marta Bogdanowicz i Małgorzata Rożyńska podkreślają, że leworęcznym dzieciom trudniej jest opanować sztukę pisania oraz szkicowania. Wynika to bowiem z tego, że nasza cywilizacja jest nastawiona na praworęczność - ludzi praworęcznych po prostu jest więcej.

Każdy zeszyt ćwiczeń zawiera część teoretyczną przeznaczoną dla rodzica leworęcznego kilkulatka. Wyjaśniono w niej, co trzeba zrobić, by zapewnić przedszkolakowi optymalny rozwój; pokazano, jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja dziecka przy biurku i w jaki sposób należy trzymać ołówek, kredkę, pióro, by nabrać właściwych nawyków i nauczyć się pisania oraz rysowania.

W części praktycznej każdej publikacji tworzącej serię "Lewa ręka rysuje i pisze" znajdziemy mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, jak szlaczki czy obrazki do kolorowania. Wszystko po to, by nasz przedszkolak poprawiał sprawność motoryczną swojej dominującej ręki, a także, by współpraca ręka - oko rozwijała się coraz bardziej. Autorki podpowiadają również, jak wykorzystać te umiejętności w codziennym życiu dziecka.

Seria ujmuje rodziców indywidualnym podejściem do osób leworęcznych; pomaga im funkcjonować w świecie zdominowanym przez praworęcznych i uczy opanowania podstawowych umiejętności już od najmłodszych lat. Sprawna ręka ułatwia szkolny start, więc warto zainwestować swój czas, by ją wyćwiczyć.

W cyklu książek zatytułowanym "Lewa ręka rysuje i pisze" znajdziemy następujące zeszyty ćwiczeń:

  • "Lewa ręka rysuje i pisze 1" - Pierwsza część autorskiego programu pracy z leworęcznymi kilkulatkami jest przeznaczona dla pięcio i sześciolatków. Zawiera ona liczne zadania dostosowane do ich wieku.

  • "Lewa ręka rysuje i pisze 2" - Druga część jest kontynuacją pierwszej i stworzono ja z myślą o sześcio i siedmiolatkach przygotowujących się do rozpoczęcia szkolnej edukacji. Tym razem ćwiczenia są nieco bardziej skomplikowane, ale odpowiadają potrzebom tej grupy wiekowej.

  • "Lewa ręka rysuje i pisze 3" - Trzecia część serii to ciąg dalszy pracy z sześcio i siedmiolatkami. Dzięki takiemu przygotowaniu będzie im łatwiej nie tylko rysować i pisać, ale również posługiwać się dominującą ręką podczas wykonywania codziennych czynności.

Ładowanie...