Książki dla żeglarzy
W serii wydawane są zarówno podręczniki do nauki, przewodniki dla żeglarzy po wielu krajach Europy i świata, jak również poradniki dotyczące pogody, techniki żeglowania, oznakowań i wiele innych.
Wysyłka pojutrze
80 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
88 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
96 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
288 str.
okładka twarda
Wysyłka pojutrze
224 str.
okładka twarda
Wysyłka pojutrze
196 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
513 str.
okładka twarda
Wysyłka pojutrze
112 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
88 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
96 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
120 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
128 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
288 str.
okładka twarda
Wysyłka pojutrze
96 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
224 str.
okładka miękka
Wiele jest książek, podręczników i poradników dla jeżdżących po drogach lądowych. Dlaczego zatem inaczej traktować drogi wodne, akweny i trudną sztukę żeglarstwa, zarówno jachtowego, jak i motorowodnego?
Wydawnictwo Almapress serię "Książki dla żeglarzy” rozpoczęło wydać w roku 1986 podręcznikiem "Żeglarz i sternik jachtowy”. Do dziś jest to podstawowy podręcznik szkolenia żeglarskiego.
"Książki dla żeglarzy" Almapress spotkają się z najwyższym uznaniem fachowców. Wszystkie podręczniki mają pozytywną ocenę Głównej Komisji Szkolenia Polskiego Związku żeglarskiego. Kilka z nich uzyskało prestiżową nagrodę im. Leonida Teligi przyznawaną przez miesięcznik "Żagle” - w 1995 roku "Budowa i naprawa jachtów z laminatu” Witolda Tobisa, w 1996 "Wiadomości o jachtach żaglowych” Jerzego W. Dziewulskiego, w 1999 roku "Żeglowanie po wodach śródlądowych” Jerzego J. Sydowa, w 2006 "Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego, a w 2012 r. "Kurs Arktyka” Moniki Witkowskiej.
Wydawca serii "Książki dla żeglarzy", Wydawnictwo Almapress jest liderem na rynku książki żeglarskiej. Książki w serii pisane są przez najlepszych znawców tematyki w Polsce, a także renomowane wydawnictwa europejskie. Współpracuje z Magazynem Sportów Wodnych "Żagle” oraz Magazynem "Jachting”.
W serii ukazały się między innymi:
"Grecja dla żeglarzy" autorstwa Elżbiety i Piotra Kasperaszków. Tom 1 to propozycje 34 tras żeglarskich, a także informacje o portach i zatokach Cyklad oraz zatok Sarońskiej i Argolidzkiej. Tom 2 - Morze Jońskie i południowo-zachodni Peloponez, tom 3 – Dodekanez, Sporady Północne, Evia, tom 4 - Kreta, wschodnie i północne Wyspy Egejskie, Grecja Północna.
"Węzły i sploty" – uwspółcześnione wydanie książki, od 50 lat z sukcesem publikowanej w Wielkiej Brytanii. Zawiera 78 węzłów i proste sposoby ich wiązania od półsztyków i ósemek po szplajsy i sploty.
"Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski" autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego - bogato ilustrowany podręcznik, uwzględniający najnowsze przepisy i zawierający materiał wymagany podczas egzaminów na patent żeglarski żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego.
"Czytanie z chmur" – Oliver Perkins – dzięki tej książce zrozumiesz, dlaczego chmury są oznakami procesów pogodowych, a nie ich przyczynami. Obserwując je i odnosząc do zilustrowanych kolorowymi fotografiami wyjaśnień odkryjesz, co te oznaki zwiastują.
Windsurfing" – Edward Caban – to podręcznik dla amatorów żeglowania na desce, omawia podstawy żeglowania rekreacyjnego na kadłubach o dużej wyporności i stateczności, ale także techniki pozwalające na opanowanie umiejętności żeglugowych przy znacznie silniejszym wietrze.
"Nawigacja astronomiczna dla żeglarzy" – Mary Blewitt - podręcznik od wielu lat będący bestsellerem. Przedstawia zagadnienia w sposób wyjątkowo zrozumiały, a zamieszczone w nim przykłady wymagają jedynie prostego dodawania i odejmowania.
"Teoria żeglowania. Aerodynamika żagla" – Czesław Marchaj – obowiązkowa pozycja w bibliotece każdego żeglarza, który chce na żeglarstwo spojrzeć nieco szerzej i zrozumieć prawa nim rządzące.







