Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Krótkie gatki

 (8 produktów)

Jestem Śmierć. Krótkie gatki

4/5
25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Jestem Życie. Krótkie gatki

4/5
25,18 39,90 zł −37%
Wysyłka 2 dni robocze

Powrót rzęsorka. Krótkie gatki. Tom 3

(okładka twarda)

25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Bardzo dzika opowieść. Las złamanych serc. Krótkie gatki

3/5
25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Wilki z Nowego Meksyku. Krótkie gatki

(okładka twarda)

4/5
40,19 57,05 zł −30%
Wysyłka 3 dni robocze

Artur i złoty sznur. Krótkie gatki

(okładka twarda)

28,69 44,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Binio Bill i Szalony Heronimo. Krótkie gatki

4/5
25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Ostatni żubr. Krótkie gatki

(okładka twarda)

25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Krótkie gatki

Kultura Gniewu to wydawnictwo komiksowe, założone w 2000 roku w Warszawie, jego twórcą jest Jarosław Składanka. Początkowo publikowało ono prace polskich twórców z nurtu undergroundowego, a obecnie wydaje ambitne komiksy autorów polskich i zagranicznych. Wydawnictwo zajmuje się zarówno wysokich lotów powieściami graficznymi dla dorosłych, jak i dla młodszego odbiorcy.

Publikacje Kultury Gniewu odznaczają się dbałością o jakość artystyczną i edytorską, co przełożyło się - w ciągu lat istnienia wydawnictwa - na wiele nagród i wyróżnień.

Seria "Krótkie gatki" to linia wydawnicza poświęcona pozycjom dla młodych czytelników. Ukazały się w niej między innymi:

- "Jestem Życie", "Jestem Śmierć" (Elisabeth Helland Larsen, Marine Schneider) - Życie wprawia wszystko w ruch, pragnie dawać siłę i nadzieję. Śmierć jest miła i rozważna, odwiedza wszystkich, którzy umrą. Dwie książki o Życiu i Śmierci w piękny i nieoczywisty sposób zadają pytania na temat tego, czym są życie i śmierć, mówią o tym, że jedno dopełnia drugie i odpowiadają na trudne pytania o istotę rzeczy.

- "Binio Bill i Szalony Heronimo" (Jerzy Wróblewski) - pokolorowane przygody Binio Billa i Szalonego Heronima, znanych z przygód, publikowanych niegdyś w Świecie Młodych. Piękna niewiasta, Katherine Górski, szuka zaginionego na Dzikim Zachodzie ojca. Binio chce jej pomóc, ale Heronimo uciekł z rezerwatu - i co teraz?

- "Ostatni żubr" (Tomasz Samojlik) - komiks opowiada o tym, jak w roku 1919 do Białowieży przybywa profesor Władysław Szafer i znajduje w niej jednego tylko ocalałego, małego żuberka. W poszukiwaniu innych żubrów wyrusza na wyprawę do Serca Lasu, a od tej wyprawy zależeć będzie los puszczy.

- "Artur i złoty sznur" (Joe Tood-Stanton) - skarbiec tak przepastny, że mieszczą się w nim najwspanialsze skarby świata! Lśniące ostrza mieczy, którymi niegdyś walczyli legendarni wojownicy, zmumifikowani starożytni władcy. Kim jest profesor Brownstone, który zgromadził tę kolekcję i skąd wziął się jej pierwszy eksponat?

- "Wilki z Nowego Meksyku" (William Grill) - akcja komiksu rozgrywa się na równinach Nowego Meksyku. Jest to prawdziwa historia słynnej watahy wilków i mężczyzny, który schwytał przywódcę stada. Opowieść o tym, jak wilk zmienił życie myśliwego i doprowadził do powstania w USA społeczności, zajmujących się ochroną dzikiej przyrody.

- "Bardzo dzika opowieść. Las Złamanych Serc" (Tomasz Samojlik, Marcin Podolec, Agata Mianowska) - w Lesie Złamanych Serc nie dzieje się dobrze. Jego obrońca, ryś, przepadł bez wieści, gang psubratów terroryzuje okolicę, porzucone zwierzęta tracą resztki nadziei. Czy mała, zagubiona kotka może coś zmienić przy pomocy papużki, żółwia i patyczaka?

- "Ryjówka przeznaczenia. Powrót rzęsorka" (Tomasz Samojlik) - dzielne ryjówki zamieszkujące dolinę rzeki przetrwały już wiele, czy jednak mogą odetchnąć z ulgą i spokojnie przygotować się do zimy? O, nie. Na niebie, wraz z nadejściem jesieni, pojawia się złowroga łuna, a Dobrzyk, ryjówka przeznaczenia, musi wziąć sprawę w swoje łapki.

Ładowanie...