Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kroniki Rosewood

 (3 produktów)

Księżniczka incognito. Kroniki Rosewood. Tom 1

(okładka miękka)

5/5
24,67 34,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Zagubiona księżniczka. Kroniki Rosewood. Tom 3

(okładka miękka)

28,04 39,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Księżniczka debiutuje. Kroniki Rosewood. Tom 2

(okładka miękka)

4/5
28,04 39,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Kroniki Rosewood

"Kroniki Rosewood" to niebanalna seria dla młodzieży, która jest w stanie zachwycić również nieco starszego czytelnika. Autorką jest pochodząca z Wielkiej Brytanii Connie Glynn, która zyskała dużą popularność początkowo dzięki prowadzeniu bloga, a w późniejszym czasie - kanału na YouTube, gdzie z wielką pasją opowiadała o filmach i kreskówkach Disneya. To właśnie zainteresowanie baśniowym światem pełnych pięknych księżniczek i walecznych rycerzy był źródłem natchnienia przy tworzeniu cyklu. Inspiracją do umiejscowienia wydarzeń w szkole, były lata spędzone w internacie. Pierwszy tom był niezwykle ciepło przyjętym przez czytelników debiutem młodej pisarki.

Głównymi bohaterami utworu są dwie nastolatki, które rozpoczynają edukacje w Rosewood Hall - prestiżowej placówce dla dziewcząt, która otwiera swoim wychowankom drogę do wielkiego świata. Pierwszą z nich jest Lottie Pumpkin, która dzięki swej pilności i zaangażowaniu trafiła do szkoły dzięki stypendium. Od zawsze fascynował ją świat dworskiej etykiety, elitarne towarzystwo i przepych. Już od czasów dzieciństwa pielęgnowała w sobie marzenie o zostaniu księżniczką. Nienaganne maniery, przykładne zachowanie i uroda czynią ją idealną kandydatką do tego miana. Paradoksalnie wszystko różni ją od jej nowej koleżanki Ellie Wolf - typowej buntowniczki, zafascynowanej kulturą gotycką, ceniącej sobie spokój i niezależność. Dziewczyna ma jednak coś, o czym od zawsze fantazjowała jej koleżanka - królewskie pochodzenie. Przeciwieństwa się przyciągają, więc nastolatki bardzo szybko się zaprzyjaźniają. Jedna plotka wywróci ich życie do góry nogami i sprawi, że każda z nich na moment dostanie dokładnie to, czego sobie życzyła.

W skład serii wchodzą:

  • "Książniczka incognito" - Lottie i Ellie rozpoczynają naukę w Rosewoood Hall, przypadek sprawia, że uczennice czeka niespodziewana zamiana ról.

  • "Księżniczka debiutuje" - nastolatki mają nadzieję, że kolejny rok szkolny upłynie znacznie spokojniej niż poprzedni, ale szybko okazuje się, że ktoś podtruwa uczniów. Dziewczyny postanawiają rozwikłać tę zagadkę.

  • "Zagubiona księżniczka" - w ramach wymiany uczniowskiej przyjaciółki wyjeżdżają do dalekiej Japonii, czy to możliwe, aby w obcym kraju ktoś znał ich sekret?

"Kroniki Rosewood" to zabawna opowieść, która przywodzi na myśl baśniowe losy księżniczek z dziecięcych opowieści, nadając im całkiem nowy charakter, dzięki temu każda nastolatka może zyskać lekką i przyjemną lekturę, od której nie sposób się oderwać. Perypetie dwóch przyjaciółek bawią, wzruszają i przywracają wiarę w marzenia.

Ładowanie...