Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kolekcja Retro

 (3 produktów)

Królewna Śnieżka. Rozkładanka 3D

(okładka twarda)

5/5
27,49 39,90 zł −31%
Wysyłka 2 dni robocze

Kot w butach

(okładka twarda)

5/5
24,57 39,90 zł −38%
Wysyłka 2 dni robocze

Śpiąca królewna POP-UP

(okładka twarda)

5/5
25,99 39,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Kolekcja Retro

Książki dla dzieci w stylu pop-up to kultowa seria książek przestrzennych z ruchomymi elementami. To książki obok, których nie można przejść obojętnie. Czytając je, ma się ochotę wprowadzić postacie w ruch. Stworzenie książek przestrzenny sprawiło, że marzenie się spełniło. Wydana w blisko 40 językach seria „Kolekcja Retro” do dziś jest inspiracją dla innych twórców.

Bajki były już dostępne w Polsce w latach 50. na szczęście wydawnictwo Entliczek, zdecydowało się sięgnąć po ten fenomenalny klasyk. Czytanie książek "Kolekcja Retro" pobudza wyobraźnię i zachęca do interakcji z książką. Prosty i krótki tekst trafia do najmłodszych czytelników, pozwalając im zanurzyć się w świecie baśni.

Albumowy format pozwala na łatwe przeglądanie kolejnych stron. Rozkładająca się sceneria i dbałość o detale pozwalają przenieść się do krainy bajek. Na obrazkach zostały ukryte małe strzałeczki, które pokazują, za jaki element należy pociągnąć, by obrazek ożył. Ponadto „szklane” części obrazka zostały zrobione z przezroczystej folii, która doskonale imituję szybę. Każda z 12 stron za każdym razem wywołuje radość u czytelnika, zarówno tego małego, jak i starszego.

W „Kolekcji Retro” ukazały się dotychczas:

  • „Królewna Śnieżka” - już od pierwszej strony zauważysz, że masz do czynienia nadzwyczajnym przekazem tej znanej bajki. Wszystko za sprawą ruchomych elementów: w jednej chwili czarodziejskie zwierciadło zmienia odbicie złej królowej w Śnieżkę.

  • „Śpiąca królewna” znana wszystkim historia królewny, która po ukłuciu zaczarowanym wrzecionem zapada w wieczny sen. Tym razem czytelnik może przeżyć tę historię wspólnie z bohaterami i np. pomóc księciu pocałować królewnę, odczyniając zły urok.

  • „Kot w butach” wygadany kot w butach śpieszy na pomoc swojemu właścicielowi. Z jego pomocą udaje mu się wkupić w łaski króla. A ty razem z kotem możesz pomóc przechytrzyć okrutnego czarownika.

  • „Jaś i Małgosia” bajka o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie to historia opowiadana dzieciom od najmłodszych lat. Tym razem dzieci mogą wraz z Jasiem i Małgosią odkryć domek z piernika i spotkać prawdziwą Baba Jagę.

  • „Czerwony Kapturek” mała dziewczynka, wędrując do chorej babci przez las, spotyka złego wilka. Kiedy dowiedział się dokąd zmierza, postanawia ją wyprzedzić i pożreć pierwsze, staruszkę, a następnie Czerwonego Kapturka. Przepiękne ilustracje i ruchome postacie dodają historii wyjątkowego uroku.

Autorem książek jest znany czeski artysta Vojtěch Kubašta, którego talent oraz wyjątkowa wyobraźnia przestrzenna sprawiły, że zasłynął jako twórca unikatowych, trójwymiarowych książek.

Ładowanie...