Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kaznodzieja

 (3 produktów)
?

Kaznodzieja. Tom 1

(okładka twarda)

Kaznodzieja

60,59 
Wysyłka dzisiaj

Kaznodzieja. Tom 5

(okładka twarda)

Kaznodzieja

67,29 
Wysyłka dzisiaj

Kaznodzieja. Tom 6

Kaznodzieja

67,29 
Wysyłka dzisiaj

Kaznodzieja

Jesse Custer to młody, teksański pastor. Pewnego dnia w Jessiego wnika Genezis, byt stworzony ze związku anioła i demona. Jesse, opanowany przez niego, niszczy świątynię, w której odprawiał właśnie nabożeństwo. Ale też w tym momencie dostaje nadprzyrodzone moce i misję, którą jest odnalezienie Boga. Wraz ze swoją byłą dziewczyną, Tulip, i wampirem Cassidym, wyrusza na misję. Będzie przemierzał Stany Zjednoczone, a ich codzienność, przedstawiona w komiksie, mieszać będzie się z nadprzyrodzonymi zjawiskami, jakie mają miejsce gdzieś dokoła Jessego. Czym skończy się ta podróż, czy młody pastor odnajdzie Boga (w sensie dosłowym)? O tym przekonają się czytelnicy serii Kaznodzieja.

Kaznodzieja to powieść graficzna autorstwa Gartha Ennisa i Steve'a Dillona, publikowana w latach 1995-2000 (w Polsce  2002-2007). Komiks ten przeznaczony jest tylko dla dorosłych czytelników, zarówno rysunki, jak i treść są często wulgarne, epatują brutalnością, mieszają ze sobą elementy horroru, sensacji, dokładając jeszcze seks. Do dziś seria ta wywołuje duże kontrowersje, jednak uważana jest za jedną z najbardziej znaczących powieści graficznych końca XX wieku. W 2016 roku powstał serial telewizyjny Preacher, będący adaptacją komiksu.

Obecne wydanie jest drugim wydaniem tej serii, poszczególne zeszyty zebrane zostały w sześć tomów i ukazało się nakładem wydawnictwa Vertigo, pod logo DC Comics. W Polsce ukazały się w latach 2017-2018, opublikowało je wydawnictwo Egmont.

- Kaznodzieja t.1 - Jesse Custer wyrusza w drogę, aby odnaleźć Boga, który może mu wyjaśnić, co wydarzyło się w kościele, w którym odprawiał nabożeństwo. Opowieść drogi w konwencji horroru, z amerykańską rzeczywistością w tle.

- Kaznodzieja t.2 - Jesse i Tulip jadą do San Francisco, gdzie trafiają na bal do Jesusa de Sade'a. Tajemnicza organizacja Graal zaczyna interesować się pastorem. W tym tomie wyjaśniona zostanie przemiana Cassidy'ego w wampira. 

- Kaznodzieja t.3 - Jesse, Tulip i Cassidy, po starciu z siłami Graal, jadą na południe Stanów Zjednoczonych. Jesse musi stawić czoła wściekłemu Gębodupie, a Cassidy wyznaje Tulip miłość. W tym albumie zawarta jest też historia Świętego od Morderców oraz opowieść o spotkaniu Cassidy'ego z wampirami.

- Kaznodzieja t.4 - po starciu ze Świętym od Morderców i Graal, wszyscy szykują się do kolejnego starcia, a będzie ono trudne i na pewno nie pozostanie bez śladu na ciałach i duszach bohaterów.

- Kaznodzieja t.5 - wskutek  wypadku Jesse traci oko, a jego przyjaciele są przekonani, że nie żyje. Wyrusza samotnie na dalsze poszukiwania Boga, jednak okazuje się, że w rzeczywistości poszukuje kogoś innego. Jesse trafia do niewielkiego miasteczka, w którym przypadkowo zostaje szeryfem i musi zmierzyć się z problemami mieszkańców. Odnajduje tam osobę, której bardzo dawno nie widział i która uświadamia mu, kogo tak naprawdę chce odnaleźć.

- Kaznodzieja t.6 - czy Jesse pojedna się z Tulip i co stanie się w Cassidym? Finał historii nawiedzonego kaznodziei i jego towarzyszy rozgrywa się w scenerii teksańskiego Alamo.

Ładowanie...